21°   dziś 20°   jutro
Piątek, 17 maja Brunon, Paschalis, Weronika, Wiktor, Stanisław, Sławomir, Wera

Małopolski Puchar Polski dla KS Tymbark!

Opublikowano 03.07.2013 17:24:05 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:44 jaca

KS Tymbark zwyciężył w finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz pucharu rozgrywek wojewódzkich nagrodą miał być występ w rozgrywkach centralnych PP. Przez błędy działaczy MZPN w tej chwili jest to bardzo wątpliwe.

Boisko Borku Kraków:

KS TYMBARK – JAŁOWIEC STRYSZAWA 3 : 0 (2 : 0)

1:0 Sułkowski 7, 2:0 Piwowarczyk 42, 3:0 Sułkowski 66.

Tymbark: Zawada (85 Leśniak) – Porębski (78 Kolawa), Ryś, Boczoń, Olejarz – Wojtas, Koza, K. Kurczab, Piwowarczyk – Sułkowski (70 Hochoł), Naściszewski (85 D. Kurczab).

Już samo dotarcie do finału wojewódzkich rozgrywek było dużym sukcesem dla obu drużyn. Jednak radość z osiągnięć zepsuł wczorajszy komunikat PZPN, z którego wynika, iż zwycięzca tego spotkania nie będzie mógł wystąpić w rozgrywkach centralnych. To kara za błędy... działaczy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, którzy nie dopilnowali spraw formalnych: http://www.limanowa.in/wydarzenia/news;bulwersujace-rozwiazanie-w-rozgrywkach-pilkarskich,14325.html

- Skupiamy się na grze, a jeśli wygramy to w sprawie dopuszczenia do rozgrywek będziemy interweniować w Polskim Związku Piłki Nożnej – mówił przed spotkaniem Grzegorz Kałużny, prezes KS Tymbark.

Tymbark rozpoczął spotkanie zdeterminowany do walki. W pierwszym kwadransie wyraźnie zdominował sytuację na boisku. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Już w 7 minucie indywidualną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Piwowarczyk i dograł w pole karne. Tam Sułkowski z 5 metrów bez problemów umieścił piłkę w siatce. Po objęciu prowadzenia podopieczni Łukasza Bukowca poszli za ciosem i cały czas atakowali bramkę rywali. Tymbark miał kilka znakomitych okazji na podwyższenie rezultatu. Najlepsze sytuacje dwukrotnie zmarnował K. Kurczab. W pierwszej połowie Jałowiec tylko raz poważnie zagroził bramce rywali, jednak w 30 minucie Świerkosz przegrał pojedynek sam na sam z Zawadą. W 42 minucie Tymbark prowadził już 2:0. Precyzyjnym prostopadłym podaniem popisał się Sułkowski i Piwowarczyk w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykończył szybką kontrę swojego zespołu.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny ze Stryszawy. Próbowali zaskoczyć Zawadę głównie strzałami z dystansu. Defensywa Tymbarku spisywała się jednak bardzo solidnie i nie pozwoliła rywalom na wypracowanie klarownej sytuacji podbramkowej. Losy spotkania zostały przesądzone w 66 minucie. Po akcji K. Kurczaba z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Sułkowski. Tymbark powinien wygrać wyżej jednak dogodnej sytuacji nie wykorzystał Piwowarczyk i K. Kurczab.