16°   dziś 12°   jutro
Niedziela, 29 września Michał, Michalina, Franciszek, Rafał, Gabriel

Medalowy start na Mistrzostwach Polski

Opublikowano 17.07.2012 08:12:20 Zaktualizowano 04.09.2018 14:18:38

Wioletta Orczykowska zdobyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach 15-latków w pływaniu, które odbyły się w Dębicy.

Zawodniczka Limanowa Swim kolejny raz pokazała, że należy do czołówki polskich pływaczek w jej kategorii wiekowej. Wioleta Orczykowska startując na 200m stylem dowolnym poprawiła swój rekord życiowy o ponad trzy sekundy (2.09,31)uzyskując jednocześnie II klasę sportową. Dzięki osiągniętemu wynikowi zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Natomiast w finale A  na dystansie 50m również poprawiła rekord życiowy (28,19), zajmując ostatecznie siódme miejsce w Polsce. W drugim dniu mistrzostw zawodniczka limanowskiego klubu zajęła 12 miejsce ma dystansie 400 metrów stylem dowolnym (kolejny rekord życiowy: 4.42,70). Na zakończenie mistrzostw zdobyła drugi brązowy medal na 100m stylem dowolny z rekordem życiowym (59,33).

W zawodach uczestniczyło 332 zawodników ze 102 klubów z terenu całego kraju.