11°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Orkan Szczyrzyc – Limanovia. Cztery gole i dwie czerwone kartki.

Opublikowano 28.08.2016 19:11:32 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:15 jaca

IV LIGA, MAŁOPOLSKA-WSCHÓD, 3 kolejka. W derbach powiatu limanowskiego Orkan Szczrzyc zremisował u siebie z Limanovią 2-2. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Dla Orkana był to pierwszy punkt w tym sezonie, a dla Limanovii piąty.

ORKAN SZCZYRZYC – LIMANOVIA LIMANOWA 2 : 2 (2 : 2)

1:0 P. Wójs 12, 2:0 Tabor 24 karny, 2:1 Ślazyk 37, 2:2 K. Kurczab 40.

Od 77 minuty Limanovia grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Kandela (za faul). Od 87 minuty w dziesiątkę grał także Orkan po czerwonej kartce dla Wardęgi (za drugą żółtą).Żółte kartki: Tylek, Grygorus, Wardęga dwie – Kaczor, Ślazyk. Widzów 300.

ORKAN: Piwowarczyk – Tylek, Mlostek, Gargas, Kruczek (46 Oleksy) – Nowak, Gnyla, Grygorus, P. Wójs (68 K. Wójs) – Tabor, Limanówka (55 Wardęga).

LIMANOVIA: Mastalerz – Mąka, Kandel, Lichota (46 Piwowarczyk), Wierzycki – Kaczor (73 M. Czaja), Ślazyk, K. Kurczab, Kurek, Wsół (84 Ruchałowski) - Kożuch (66 G. Mus).

Derby powiatu limanowskiego były bardzo emocjonujące. Gospodarze zaskoczyli limanowską drużyną i szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą goście wyrównali. Gole dla przyjezdnych zdobyli wychowankowie Limanovii, którzy w przeszłości występowali także w Orkanie Szczyrzyc. Wydawało się, że po przerwie goście, którzy złapali wiatr w żagle zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po twardej walce skończyło się jednak podziałem punktów.

Tak padły gole:

1:0 – prostopadłe podanie od Gnyli otrzymał P. Wójs i mocnym strzałem z 12 metrów wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

2:0 – w polu karnym sfaulowany został P. Wójs, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił Michał Tabor.

2:1 – na strzał z 20 metrów zdecydował się Maciej Ślazyk i piłka po rykoszecie od obrońcy Orkana wpadła pod poprzeczkę.

2:2 – celny strzał zza pola karnego oddał Kamil Kurczab.

1. Barciczanka Barcice 3 9 3 0 0 8-1
2. Glinik Gorlice 3 7 2 1 0 7-3
3. Lubań Maniowy 3 6 2 0 1 8-4
4. Limanovia Limanowa 3 5 1 2 0 8-3
5. GKS Drwinia 3 5 1 2 0 5-3
6. Jadowniczanka Jadowniki 3 4 1 1 1 7-5
7. Watra Białka Tatrzańska 3 4 1 1 1 7-6