16°   dziś 12°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Piłkarski horror: ciosy Janiny i kapitalna odpowiedź Limanovii!

Opublikowano 27.04.2013 16:45:59 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:23 jaca

Limanovia niespodziewanie do przerwy przegrywała w Libiążu 2-0. Po zmianie stron zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydujące gole zdobyła w końcówce grając w osłabieniu. Wszyscy najgroźniejsi rywale w walce o awans zgubili punty. Limanovia umocniła się na pozycji lidera.

JANINA LIBIĄŻ – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 2 : 3 (2:0)

1:0 Kmiecik 5, 2:0 Szlęzak 18, 2:1 Zawadzki 64, 2:2 Basta 84, 2:3 Dziadzio 85.

Sędzia główny: Mariusz Kuś. Żółte kartki: Kmiecik, Grzywa, Księżarczyk, Górka, Ficek dwie - Ślęczka, Kulewicz dwie, Kostek, Pietras. Czerwone kartki: Ficek 90(+4) – Kulewicz 78.

JANINA: Księżarczyk – Dukała, Górka, Horawa, Grzywa – Szlęzak (78 Szfran), Jasieczko, Witoń, Ficek – Rupa, Kmiecik (29 Jamróz).

LIMANOVIA: Sotnicki – Ślęczka, Kulewicz, Garzeł, Basta – Cygnarowicz (46 Serafin), Pietras, Skiba, Mizia (89 Kozieł), Zawadzki (78 Kostek) – Gadzina (38 Dziadzio).

Przebieg pierwszej połowy:

5 minuta – GOL DLA JANINY. Fatalny początek w wykonaniu Limanovii. Kmiecik otrzymał prostopadłe podanie i w znakomitej sytuacji przelobował Sotnickiego.

13 minuta – stuprocentowa okazja dla gości. Cygnarowicz dobijał strzał Garzeła, ale z kliku metrów trafił wprost w Księżarczyka.

18 minuta – GOL DLA JANINY. Po akcji prawą stroną boiska piłka trafiła do Szlęzaka, który precyzyjnym strzałem z 16 metrów w dolny róg pokonał Sotnickiego.

24 minuta – po rozegraniu rzutu wolnego groźnie główkował Garzeł, jednak piłka poszybowała minimalnie obok bramki Janiny.

35 minuta – gospodarze mogli prowadzić już 3-0!. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Limanovii znalazł się Witoń. Piłkarz Janiny w decydującym momencie fatalnie skiksował.

Limanovia była częściej w posiadaniu piłki i gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, jednak goście mieli duże trudności ze skonstruowaniem groźnej akcji pod bramką rywali. Gospodarze wypracowali trzy szanse na zdobycie gola i dwie z nich wykorzystali. W końcówce pierwszej połowy umiejętnie się bronili, a w 35 minucie zdołali przeprowadzić groźną kontrę.

Przebieg drugiej połowy:

Limanovia rozpoczęła drugą połowę od zdecydowanych ataków. Janina cofnęła się do defensywy.

60 minuta – pierwsza klarowna sytuacja dla Limanovii w drugiej połowie. Z rzutu wolnego uderzył Zawadzki. Odbitą piłkę przejął Garzeł i był bliski zdobycia kontaktowego gola. Futbolówkę zmierzającą do pustej bramki w ostatniej chwili wybił Dukała.

64 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Goście zmniejszyli bramkowy dystans do rywali po tym jak Zawadzki oddał precyzyjny strzał po podaniu Mizi.

68 minuta – kolejna okazja dla Limanovii. Księżarczyk z trudem obronił strzał Pietrasa.

78 minuta – druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kulewicza. Limanovia przegrywała i musiała grać w liczebnym osłabieniu.

84 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Po rozegraniu rzutu wolnego piłka odbiła się od zawodnika gospodarzy i spadła pod nogi Basty, który uderzeniem z 20 metrów doprowadził do remisu.

85 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Minęło kilkadziesiąt sekund i grająca w liczebnym osłabieniu Limanovia strzeliła drugiego gola! W sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Serafin. Księżarczyk zdołał odbić jego strzał, ale nadbiegający Dziadzio bez problemów umieścił piłkę w pustej bramce.

90 (+2) minuta – Janina w końcówce wyraźnie przycisnęła. Ficek oddał bardzo groźny strzał, jednak minimalnie niecelny.

90 (+3) minuta – groźnie było pod bramką gości po główce Górki.

90 (+4) minuta – czerwoną kartkę otrzymał Ficek. Siły zostały wyrównane, ale nie miało to już znaczenia dla losów spotkania, bo po chwili sędzia zakończył ten niezwykle emocjonujący mecz.

Więcej na temat Limanovii: limanovia.net