21°   dziś 22°   jutro
Czwartek, 04 lipca Odon, Malwina, Teodor, Elżbieta, Zygfryd, Aurelia

Płomień lepszy od Piasta

Opublikowano 06.02.2017 21:48:40 Zaktualizowano 04.09.2018 13:59:53 jaca

W spotkaniu sparingowym Płomień Limanowa pokonał Piasta Łapanów (klasa A, Wieliczka) 3-1.

PIAST ŁAPANÓW – PŁOMIEŃ LIMANOWA 1 : 3 (1 : 1)

Gole dla Płomienia: T. Łątka, Jańczy, Kęska.

PŁOMIEŃ: Ł. Koza (46 Wydra) – Smoleń (55 Dutka), S. Koza, Zawada (55 Michura), Hałapa (65 Łącki) – M. Łątka (66 Michalik), Golonka (70 Tylka), zawodnik testowany 1 (61 Kęska), T. Łątka, Jańczy – Haszczyc (61 zawodnik testowany 2).

Relacja z oficjalnej strony Płomienia:

Drugi sparing Seniorów Płomienia w okresie przygotowawczym został rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Krakowie na obiektach Hutnika Nowa Huta. Spotkanie rozgrywane było w dobrych warunkach pogodowych. Trener Kamil Król miał do dyspozycji sporą grupę zawodników. Każdy z obecnych zagrał przynajmniej 20 minut. Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków drużyny Piasta Łapanów, którzy w pierwszych czterech minutach dwa razy próbowali zaskoczyć naszą defensywę. Najpierw po akcji lewą, stroną, a chwile później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W pierwszej akcji dobrze wybronił Łukasz Koza, a w drugiej Marcin Smoleń wybił głową piłkę z pola karnego. W 4 minucie pierwsza dobra akcja Płomienia. Przerzut Karola Hałapy, a tam testowany zawodnik zbyt szybko podjął decyzję na strzał i został zablokowany

W 10 minucie z lewej strony świetnym prostopadłym podaniem popisał się testowany zawodnik i w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Haszczyc, który probówał przelobować golkeepera Piasta, ale ten popisał się świetną interwencją. W 17 minucie celny, ale zbyt lekki strzał z dystanu oddał Tomasz Łątka i bramkarz nie miał większych problemów z interwencją. Minutę później zawodnicy Płomienia zrobili akcję niczym z Beach Soccera. Rozpoczął Łukasz Koza dokładyn górnym podaniem do Karola Hałapy, ten po błyskawicznym przyjęciu zagrał górą przekątną do Tomasza Łątki, który z pierwszej piłki odegrał do Adriana Haszczyca, a ten z pierwszej piłki próbował przelobować bramkarza, niestety przestrzelił. W 20 minucie akcja prawą stroną Marcina Jańczego, który idealnie wrzucił do Tomasza Łątki, ten opanował dobrze piłkę, ale wysoko uderzył nad poprzeczką. W 28 minucie pomimo dużej przewagi Płomienia, bramkę zdobywa zespół Piasta. Strata w środku i piłka zostaje błyskawicznie posłana na prawe skrzydło, tam napastnik Piasta popędził w stronę bramki i oddał zaskakujący strzał pokonując Łukasza Kozę. Drużyna Płomienia jeszcze bardziej zmobilizowała się po stracie bramki i w 33 minucie w polu karnym faulowany był Mateusz Łątka, do karnego podszedł Tomasz Łątka i w swoim stylu pokonał bramkarza, wyrównując wynik spotkania. W 45 minucie Tomasz Łątka dośrodkował w pole karne, a zawodnik testowany oddał celny strzał głową wprost w bramkarza.

Po zmianie stron Trener co kilka minut decydował się na zmiany. W tej części więcej okazji do interwencji miał Marcin Wydra, który bronił drugie 45 minut. W pierwszej części Łukasz Koza nie miał wiele interwencji, ale spisywał się dobrze. W 55 minucie świetna akcja Płomienia. Prostopadłe podanie otrzymał Adrian Haszczyc, który pobiegł w pole karne i dograł wzdłuż bramki, tam strzał zdołał oddać Tomasz Łątka, ale został powstrzymany przez bramkarza. W 58 minucie w sytuacji sam na sam z Marcinem Wydrą znalazł się skrzydłowy Piasta, ale nasz bramkarz w świetnym stylu odebrał mu piłkę i zainicjował akcję, po której padła bramka dla nas. Z połowy boiska prostopadłe podanie do Marcina Jańczego zagrał Adrian Haszczyc i nasz skrzydłowy znalazł się w sytuacji sam na sam, oddał strzał obok bramkarz i wpakował piłkę do siatki. W 61 minucie na boisku pojawił się Maciej Kęska, a już 3 minuty później wpisał się na listę strzelców. Z głębi pola na lewą stronę dokładnie długą piłkę zagrał Szymon Koza, tam Maciej Kęska zauważył wysuniętego bramkarza i ze stoickim spokojem z pierwszej piłki przelobował bramkarza Piasta, zdobywając najładniejszą bramkę tego meczu. W ostatnich piętnastu minutach gra głównie toczyła się w środku pola. Obie drużyny starały się przedostać pod pole karne, ale więcej dobrych akcji bramkowych nie oglądaliśmy.

Sparingowe spotkanie z Piastem było okazją do debiutów młodych zawodników Płomienia w pierwszej drużynie: Filipa Michalika i Marcina Tylki. W spotkaniu zagrała dwójka testowanych zawodników. Sparingowy mecz z zespołem Łapanowa był bardzo pożytecznym meczem. Pierwsza połowa była nieco chaotyczna, a zawodnikom brakowało skuteczności w akcjach bramkowych. W drugiej połowie przewaga Płomienia została utrzymana i Płomień zasłużenie wygrał mecz sparingowy.

W sparingu, który został rozegrany tydzień wcześniej Płomień Limanowa pokonał drużynę juniorów starszych Limanovii 5-3.