16°   dziś 12°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Rewelacyjny bieg Justyny Kowalczyk

Opublikowano 10.03.2013 10:23:03 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:49 jaca

Biegi narciarskie. W dzisiejszych zawodach Pucharu Świata zawodniczki rywalizował w Lahti na 10 km techniką klasyczną. Był to popis liderki PŚ, Justyny Kowalczyk. Mieszkanka Kasiny Wielkiej wygrała z ogromną przewagą.

Justyna Kowalczyk od początku biegła znakomicie i na kolejnych pomiarach czasowych miała wyraźną przewagę. Ostatecznie na mecie wyprzedziła Marit Bjoergen o 23,1 sekundy. Druga w klasyfikacji generalnej PŚ Therese Johaug była czwarta.

We wczorajszych zawodach Pucharu Świata (sprint techniką dowolną) Justyna Kowalczyk zajęła 10 miejsce (odpadła w biegu półfinałowym). Zwyciężyła Kikkan Randall (USA) przed Norweżką Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk jest wyraźną liderką Pucharu Świata i tylko kataklizm mógłby jej przeszkodzić w zdobyciu czwartej Kryształowej Kuli. Do zakończenia zawodów PŚ pozostało 6 startów (czyli w najlepszym wypadku 600 punktów do zdobycia) a jej przewaga nad wiceliderką wynosi 581 punktów.