Niedziela, 06 października Artur, Brunon, Fryderyk, Fryderyka, Petra

Sezon rozpoczęli od zwycięstw

Opublikowano 07.10.2011 11:56:57 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:15

Rugby. Sezon w odmianie 15-osobowej rozpoczęli kadeci i juniorzy z Raby Niżnej. Pierwsze spotkania są bardzo obiecujące.

Na stadionie krakowskiej Juvenii juniorzy RC Gorce Raba Niżna zagrali sparing z drużyną Orkana Sochaczew. Mecz trwał 2 x 35min i był w ocenie trenera Łukasza Kościelniaka bardzo przydatny przed zbliżającymi się meczami eliminacyjnymi do Mistrzostw Polski z Budowlanymi Łódź i Posnanią Poznań. Drużyna z Sochaczewa to bowiem Mistrzowie Polski w tej kategorii wiekowej. Jakże miłą niespodzianką było minimalne zwycięstwo Gorców 21-19. - Po mocnym rozpoczęciu Orkana, w pierwszej połowie przegrywając 7-0, zyskaliśmy przewagę na boisku – relacjonuje Łukasz Kościelniak. - Efektem tego było przyłożenie i 5 punktów Mirosława Kuczaja, po akcji całego zespołu i celnego podwyższenia Jarosława Knowy, dającego 2 oczka. Do przerwy wynik nie zmienił się i było 7-7. Po przerwie to my odzyskaliśmy przewagę i najpierw przyłożenie po bardzo dynamicznej akcji zdobył Szymon Kuczaj, a następnie po rajdzie przez prawie całe boisko Krzysztof Ząbczyński. Celnie podwyższył Jarek Knowa i było 21-7. Niestety 15 min przed końcem żółtą kartką został ukarany Jarek Knowa, osłabiając swój zespół, czego efektem były 2 przyłożenia Orkana, doprowadzające do końcowego wyniku 21-19. Niemniej wynik jest dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami.

RC Gorce Raba Niżna - Orkan Sochaczew 21:19 (7:7)Punkty: M. Kuczaj 5, Sz. Kuczaj 5, K. Ząbczyński 5, J. Knowa 6
 Skład: R. Stożek, M. Perz, H. Homącik, D. Szostek, T. Wąchała, K. Trzos, M. Kuczaj, M. Knowa, P. Miśkowiec, J. Czupryna, K. Dubrowski, J. Knowa, K. Ząbczyński, D. Flig, Sz. Kuczaj

Trener: Łukasz Kościelniak

W niedzielę pierwszy mecz eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrali kadeci z Raby Niżnej. W Krakowie zmierzyli się z tamtejszą Juvenią Kraków. Po przespanej pierwszej połowie Gorce przegrywały 5-7, lecz po przerwie nikt nie miał wątpliwości kto jest lepszy. Ostatecznie drużyna z Raby Niżnej zwyciężyła 31-7.
 RC Gorce Raba Niżna – Juvenia Kraków 31:7 (5:7)
 Punkty: J. Michalak 15, M. Knowa 9, M. Kuczaj 5, M. Lach 2
 Skład: P. Pepliński, B. Haras, J. Mańkowski, G. Kowalczyk, K. Kowalczyk, K. Fornal, P. Kowalczyk, M. Kuczaj, M. Lach, M. Knowa, S. Kowal, J. Michalak, B. Kozak, T. Drabik, J. Jamróz