21°   dziś 29°   jutro
Piątek, 05 lipca Maria, Antoni, Karolina, Bartłomiej

Tymbark lepszy w meczu na szczycie. Orkan wreszcie wygrywa.

Opublikowano 27.09.2014 18:21:41 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:25 jaca

Spotkaniu dwóch czołowych drużyn nowosądeckiej okręgówki KS Tymbark pokonał u siebie LKS Szaflary. Gospodarze mieli ułatwione zadanie, bo goście do dyspozycji mieli tylko jedenastu zawodników i po kontuzji jednego z nich, od 22 minuty grali w dziesiątkę. Pewne zwycięstwo z ULKS Korzenna odniósł Orkan Szczyrzyc.

KS TYMBARK – LKS SZAFLARY 4 : 2 (1 : 1)

0-1 P. Kamiński 19, 1-1 D. Miśkowiec 24, 2-1 Urbański 46, 2-2 Gogolak 67, 3-2 Dariusz Porębski 72, 4-2 Sułkowski 82

Żółte kartki: Boczoń – F. Kamiński.

TYMBARK: Zawada – Damian Porębski, Olejarz, Wojtasiński, Kurczab – Boczoń, Sułkowski (88 Hochoł), D. Miśkowiec (46 Dariusz Porębski), Urabański – Kurek (86 Czech), Czaja (83 Ryś).

Tak padły gole:

0-1 strzał P. Kamińskiego z bardzo ostrego kąta zaskoczył Zawadę i piłka wpadła do siatki.

1-1 po prostopadłym podaniu Sułkowskiego z znakomitej sytuacji znalazł się D. Miśkowiec i celnym strzałem doprowadził do wyrównania.

2-1 już pierwsza akcja w drugiej połowie przyniosła prowadzenie gospodarzom. Czaja precyzyjnie podał ze środka pola do Urbańskiego, a ten nie dał szans bramkarzowi gości.

2-2 błąd defensywy Tymbarku wykorzystał Gogolak.

3-2 podanie od Kurczaba i Dariusz Porębski wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

4-2 Czaja dośrodkował z rzutu rożnego a celną główką popisał się Sułkowski.

Drużyna gości przez większość meczu grała w dziesiątkę, ale zaprezentowała się w Tymbarku z niezłej strony. Dzięki zwycięstwu gospodarze zajęli pozycję wicelidera.

W innych spotkaniach:

ORKAN SZCZYRZYC – ULKS KORZENNA 4 : 1 (2 : 1)

1-0 Król 2, 2-0 Kurczab 21, 2-1 w 40 minucie, 3-0 Wrona 65, 4-0 Duchnik 88.

Żółta kartka: Majeran.

ORKAN: Piwowarczyk – Wojtas, Tyrpuła, Barzyk, Tylek – Tabor (70 Duchnik), Kurczab, Nowak (60 Łabędź), Majeran – Wrona (80 Gargas), Król.

Orkan w czterech wcześniejszych spotkaniach zdobył tylko jeden punkt, dlatego pewne zwycięstwo z Korzenną jest dla zespołu ze Szczyrzyca bardzo cenne. Przez całe spotkanie Orkan posiadał zdecydowaną przewagę i rozmiary wygranej powinny być wyższe.

ORZEŁ WOJNAROWA - GRÓD PODEGRODZIE 0 : 0

1. Turbacz Mszana Dolna 8 21 7 0 1 26-8
2. KS Tymbark 9 21 7 0 2 23-10
3. LKS Szaflary 9 18 6 0 3 24-12
4. Ogniwo Piwniczna Zdrój 8 16 5 1 2 13-9
5. Płomień Limanowa 8 14 4 2 2 11-9
6. Olimpia Pisarzowa 9 14 4 2 3 17-16
7. Orkan Szczyrzyc 8 11 3 2 3 17-10