15°   dziś 17°   jutro
Czwartek, 09 maja Bożydar, Grzegorz, Karolina, Karol, Katarzyna

W drugim sparingu z Łososiem

Opublikowano 25.07.2023 21:32:00 Zaktualizowano 26.07.2023 10:54:58 jaca

W drugim sparingu przed nowym sezonem AKS Ujanowice zmierzył się z grającym w nowosądecko-gorlickiej okręgówce Łososiem Łososina Dolna. Zespół rywali wygrał 2:1.

AKS Ujanowice - Łosoś Łososina Dolna 1:2 (1:0)

1:0 Janisz 30, 1:1 gol dla Łososia w 69 minucie, 1:2 gol dla Łososia w 79 minucie.

AKS: Gwiżdż - Grzegorzek, Testowany, Pasionek, R. Gwiżdż - Dariusz Pławecki, F. Krzyżak, Daniel Pławecki, Śmiałek, R. Pławecki, Janisz. Grali także: A. Orzeł, M. Orzeł, Zelek, P. Oleksy.

Relacja ze strony klubu AKS Ujanowice:

Za naszymi zawodnikami bardzo intensywny weekend - najpierw w piątek jednostka treningowa, we wtorek większość zawodników grała na turnieju który odbywał się na naszym boisku a weekend zakończył się sparingiem z wymagającym rywalem.

W pierwszej połowie niewiele było okazji z obu stron. Największe zagrożenie stworzyliśmy po stałych fragmentach. Bliski szczęścia był Grzegorzek ale jego strzał obronił bramkarz a w 30 min po kolejnym rzucie rożnym objęliśmy prowadzenie. Karol Śmiałek uderzył ostro piłkę z narożnika, bramkarz podbił ją do góry co wykorzystał Janisz. Na pewno w tym fragmencie może cieszyć że nie dopuszczaliśmy do zagrożenia pod naszą bramką i w pierwszej części Marcin Gwiżdż był praktycznie bezrobotny.

Po przerwie goście przejęli nieco inicjatywę ale nadal nie stwarzali klarownych okazji do zdobycia gola. Skutkiem tych wzmożonych ataków był rzut karny w 63 min. Marcin Gwiżdż jednak odbił strzał z wapna na rzut rożny. Nasze zapędy ofensywne także nie zagroziły zbytnio bramce rywali, strzały którymi kończyliśmy akcje były albo zbyt lekkie albo obok bramki. Niestety w końcu padły bramki dla rywali. Dwukrotnie po naszych stratach daliśmy się skontrować i z wyniku 1:0 zrobiło się 1:2. Próbowaliśmy odrobić straty ale zmęczenie zawodników po turnieju dawało się bardziej we znaki i ciężko było o sytuacje pod bramką rywali. W ostatnich minutach rywal mógł nas jeszcze skarcić po raz kolejny szybką kontrą lecz także tym razem Marcin Gwiżdż stanął na wysokości zadania i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:2.

Następny mecz kontrolny już w środę na boisku w Wielogłowach. W poprzedni weekend także wyjaśniło się z kim zagramy w II rundzie Pucharu Polski. Za 2 tygodnie pojedziemy na boisko beniaminka A Klasy - Zenitu Kasinka Mała, który pokonał Dobrzankę 3:1.

Źródło: AKS Ujanowice (Facebook).