11°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Waleczna Limanovia: deszcz, wiatr i mocny rywal

Opublikowano 16.03.2014 14:35:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:13:15 jaca

II LIGA, GRUPA WSCHODNIA, 20 kolejka: Dzisiaj Limanovia zmierzyła się przed własną publicznością z czołową drużyną ligi i jednym z kandydatów do awansu, Wigrami Suwałki. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, przy padającym deszczu i silnym zimnym wietrze. Waleczni gospodarze po dobrej drugiej połowie odnieśli ważne zwycięstwo.

Rywale Limanovii do stolicy Beskidu Wyspowego przyjechali już w piątek, po 700 km podróży. W zespole gości z powodu kontuzji i żółtej kartki brakuje ośmiu zawodników. Natomiast Limanovia wystąpi bez trzech kontuzjowanych zawodników: Wojciech Dziadzio, Mariusz Mężyk i Dawid Basta.

Przed tygodniem Limanovia przegrała przed własną publicznością 0:1, natomiast Wigry u siebie pokonały Radomiaka Radom 2:1.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – WIGRY SUWAŁKI 2 : 0 (0 : 0)

1:0 Pyciak 58, 2-0 Kmiecik 88

Sędzia główny: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Żółta kartka: Jeriomenko. Widzów 200.

LIMANOVIA: Sotnicki - Majcher, Kulewicz, Garzeł, Niechciał - Pyciak (81 Komorek), Czajka, Skiba, Pietras, Serafin (56 Piwowarczyk) – Pietrzak (80 Kmiecik).

WIGRY: Salik - Żebrowski, Wenger, Porębski, Bogusz - Radzio (60 Romachów), Atanacković, Mackiewicz, Jeriomenko (62 Michałowski), Luksys (67 Karłowicz) – Tuttas.

Zgodnie z przewidywaniami w ataku Limanovii zagrał w podstawowym składzie Jacek Pietrzak, który kilka tygodni temu został pozyskany z Jarmuty Szczawnica (klasa A). W składzie pojawił się także Waldemar Sotnicki i Damian Majcher, którzy nie mogli zagrać z Garbarnią Kraków z powodu choroby.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. W pierwszych minutach bardzo aktywny w ich szeregach był Mackiewicz. W 3 minucie przeprowadził groźną akcje, ale oddał niecelny strzał. Limanovia odpowiedziała w 11 minucie. Skiba zdecydował się na uderzenieł tuż sprzed pola karnego i piłka poszybowała minimalnie nad bramką. Pierwszy kwadrans pokazał, że dla obu drużyn będzie to niezwykle wyczerpujący mecz. Na śliskiej murawie sporo było przypadkowych podań. Duże utrudnienia sprawiał silny i zimny wiatr. Między 15 a 20 minutą dwukrotnie bramkarza gospodarzy starał się zaskoczyć Bogusz z strzałami z dystansu. Zawodnik gości dwukrotnie uderzył jednak obok bramki. Z upływem czasu Limanovia przejęła inicjatywę na boisku, ale gospodarze mieli problemy z wypracowaniem klarownej sytuacji podbramkowej. Niemal wszystkie górne piłki nie trafiały do adresatów, silny wiatr robi z futbolówką co chciał. W 40 minucie ponownie dał o sobie znać Mackiewicz. Zawodnik Wigier oddał groźny strzał z ostrego kąta, ale Sotnicki był na posterunku. W końcówce pierwszej połowy goście odważniej zaatakowali. W kilku sytuacjach było groźnie w polu karnym Limanovii. W pierwszej połowie niewiele było ciekawych akcji, rywalizujące zespoły miały problemy z rozgrywaniem piłki w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych.

Drugą połowę obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składzie. Wigry podobnie w jak w ostatnich minutach pierwszej części gry przystąpiły do bardziej zdecydowanych ataków. W 48 minucie kolejną indywidualną akcję przeprowadził Mackiewicz, ale w dogodnej sytuacji jego dośrodkowanie było niecelne. W 58 minucie szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. W polu karnym gości powstało duże zamieszanie. Piłka po strzale Artura Skiby odbiła się od słupka, a następnie tuż przed linią bramkową. Z dobitką zdążył Paweł Pyciak i z najbliższej odległości umieścił futbolówkę w siatce. Gol wyraźnie podziałał mobilizująco na gospodarzy. Limanovia poszła za ciosem i posiadała wyraźną przewagę. Chwilę później groźną akcje przeprowadził Józef Piwowarczyk, ale został sfaulowany przed polem karnym. Natomiast strzał Skiby z rzutu wolnego był minimalnie niecelny. Widząc duże problemy swojego zespołu, trener gości w krótkim odstępie czasu dokonał trzech zmian. Wigry jednak nadal miały duże problemy z przedarciem się przez dobrze funkcjonującą defensywę gospodarzy. Limanovia w końcówce kontrolując wydarzenia na boisku starała się przeprowadzić szybką kontrę i podwyższyć swoje prowadzenie. Niezłą akcje w 87 minucie przeprowadził Piwowarczyk, ale w decydującym momencie popisał się niecelnym podaniem. Ten sam zawodnik zrehabilitował się kilkadziesiąt sekund później. Po jego podaniu w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Grzegorz Kmiecik i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza gości. Limanovia wygrała w bardzo trudnych warunkach z czołową drużyną ligi.

Stal Mielec - Olimpia Zambrów 1:3

Limanovia z 30 punktami zajmuje 8 miejsce w tabeli. Za tydzień (23 marzec) zmierzy się u siebie z liderem tabeli Siarką Tarnobrzeg, godz. 16.

tabela: 90minut.pl