19°   dziś 18°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Wysokie zwycięstwo Limanovii

Opublikowano 03.06.2012 16:56:23 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:03

W przedostatniej kolejce III ligi Limanovia walczyła na wyjeździe z Łysicą Bodzentyn. Dzięki zwycięstwu podopieczni Dariusza Sieklińskiego zachowali szansę na zdobycie 2 miejsca w tabeli (decydujące będzie spotkanie z Popradem Muszyna w ostatniej kolejce).

ŁYSICA BODZENTYN – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 0 : 3 (0 : 0)

0 : 1 Dziadzio 53, 0 : 2 Dziadzio 78, 0-3 Gadzina 90 (rzut karny)

Sędziował: Piotr Rybus (Kielce). Żółte kartki: Łapot - Wańczyk. Widzów 100.

ŁYSICA: Dymanowski – Cichoń, Kardas, Łapot, Kozubek – Czarnecki (70 Grzegorski), Trela, Barucha, Ubożak (60 Sadłowski) – Gołąbek (84 Michta), Wilk (78 Markowski).

LIMANOVIA: Pyskaty – Kępa, Garzeł, Kulewicz, Słaby – Basta, Orzechowski (85 Wańczyk), Prokop, Dziadzio (83 Gadzina) – Fałowski (46 Podstolak), Mężyk (79 Kiwacki).

Przebieg I połowy:
2 minuta – po podaniu Mężyka, przed szansą stanął Orzechowski. Z 10 metrów posłał jednak piłkę nad poprzeczką.
8 minuta – okazja dla Łysicy. Akcję przeprowadził Ubożak, podał do Wilka, ale w ostatniej chwili Kulewicz wybił piłkę.
18 minuta – po uderzeniu z dystansu Mężyka futbolówka poszybowała obok słupka.
22 minuta – Dziadzio oddał strzał z narożnika pola karnego i Dymanowski z trudem obronił.
28 minuta – następny strzał Mężyka, bramkarz gospodarzy wybił piłkę przed siebie, ale dobitka Orzechowskiego była niecelna.
36 minuta – aktywny Mężyk w dogodnej sytuacji ponownie niecelnie.

Przebieg II połowy:
50 minuta – Dziadzio oddał groźny strzał, jednak Dymanowski zdołał wybić na rzut rożny.
62 minuta – znowu groźnie po bramką gospodarzy. Tym razem bramkarz Łysicy z trudem obronił uderzenie Basty.
53 minuta – GOL DLA LIMANOVII: Dziadzio oddał piękny strzał i piłka wylądowała w okienku bramki gospodarzy.
67 minuta – Łysica starała się szybko odpowiedzieć. Groźną akcję przerwała skuteczna interwencja Pyskatego.
75 minuta – następna szansa na wyrównanie. Trela uderzył bardzo mocno, piłka po rykoszecie zmierzała tuż pod poprzeczkę, ale ponownie Pyskaty był bezbłędny.
76 minuta – w dużym zamieszaniu pod bramką gospodarzy futbolówka odbija się od słupka.
78 minuta – 2-0 DLA LIMANOVII: Dziadzio otrzymał podanie od Mężyka i celnym strzałem po ziemi pokonał Dymanowskiego.
89 minuta – w idealnej sytuacji Kiwacki posłał piłkę nad bramką
90 (+3) minuta – 3-0 DLA LIMANOVII. Po faulu w polu karnym na Kępie pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Gadzina.