16°   dziś 12°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Zaczarowana bramka Popradu. Limanovia kończy na 3 miejscu.

Opublikowano 06.06.2012 18:18:19 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:02

Limanovia mimo wielu znakomitych okazji i wyraźnej przewagi nie potrafiła odnieść zwycięstwa w ostatnim meczu ligowym w tym sezonie. Dzięki remisowi Poprad utrzymał drugą lokatę. Limanovia została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – POPRAD MUSZYNA 0 : 0

Sędziował Mateusz Kowalski (Kielce). Żółte kartki: R. Drobny – Podstolak. Widzów 300.

LIMANOVIA: Pyskaty – Słaby, Garzeł, Banaszkiewicz, Kulewicz – Basta (78 Kiwacki), Orzechowski (57 Skiba), Prokop, Podstolak – Mężyk, Dziadzio (83 Gadzina).

POPRAD: Bomba – Szczepanik, Dąbek, Merklinger, Saratowicz – Polański, Podgórniak (82 Szambelan), R. Drobny, Janur – Damasiewicz (78 M. Drobny), Zachariasz (68 Plata).

Przebieg I połowy:

1- 15 minuta – przewaga Limanovii, ale gospodarze mieli problemy z wypracowaniem klarownej sytuacji strzeleckiej
17 minuta – groźna odpowiedź Popradu. Po akcji lewą stroną Zachariasz uderzył w krótki róg i Pyskaty z trudem wybił na rzut rożny.
20 minuta – stuprocentowa okazja dla Limanovii. Podstolaka strzelał z ostrego kąta z 5 metrów. Przed sobą miał pustą bramkę, jednak fatalnie spudłował.
31 minuta – ponownie przed szansą gospodarze. Po podaniu Mężyka niecelnie z 6 metrów uderzył Garzeł.
34 minuta – tym razem przed szansą Dziadzio. Oddał minimalnie niecelny strzał.
38 minuta – bardzo groźnie pod bramką Limanovii. Po rozegraniu rzutu rożnego piłkę zmierzającą do bramki w ostatniej chwili wybił Basta.
38 minuta – Poprad przed utratą gola ratuje poprzeczka. Bliski szczęścia był Orzechowski, który otrzymał dokładne podanie od Prokopa.
43 minuta – bramkarz gości z trudem obronił strzał z dystansu Mężyka.

Przebieg II połowy:
W drugiej części gry mecz toczył się pod dyktando gospodarzy.
46 minuta - Dziadzio oddał strzał zza pola karnego, ale Bomba nie miał większych problemów z interwencją.
65 minuta – po uderzeniu Skiby z rzutu wolnego z 30 metrów piłka odbiła się od słupka.
69 minuta – okazja dla Popradu, a futbolówka po główce Szczepanika poszybowała obok bramki.
70 minuta – mocny strzał Mężyka z 17 metrów, jednak bezbłędnie spisuje się Bomba.
73 minuta – po strzale Garzeła piłka zmierzała do pustej bramki. Merklinger ofiarną interwencją wybija futbolówkę.
85 minuta – z bliska główkuje Słaby, ale Bomba ponownie znakomicie interweniuje.