9°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Zalesianka rozbiła dotychczasowego lidera!

Opublikowano 04.09.2016 17:50:47 Zaktualizowano 04.09.2018 14:02:08 jaca

V LIGA („OKRĘGÓWKA”, NOWY SĄCZ), 5 kolejka: Beniaminek rozgrywek Zalesianka Zalesie przed własną publicznością pokonała dotychczasowego lidera rezerwy Sandecji Nowy Sącz. Do tej pory spadkowicz z IV ligi pewnie wygrywał wszystkie spotkania. Po 5 kolejkach jedynym zespołem bez straty punktu jest więc Olimpia Pisarzowa, która została samodzielnym liderem.

ZALESIANKA ZALESIE – SANDECJA II NOWY SĄCZ 5 : 0 (1 : 0)

1:0 A. Ubik 41 karny, 2:0 Kurzeja 60, 3:0 M. Augustyn 63 karny, 4:0 Kurzeja 65, 5:0 Franczyk 78

Sędzia główny: Jerzy Cetnarowski (Nowy Sącz). Widzów 300.

ZALESIANKA: Piksa – A. Ubik, Gancarczyk, Sukiennik, R. Ubik – K. Opoka (80 Dziedzina), P. Opoka, Franczyk (83 Gabryś), M. Augustyn – Koszut (82 Gromala), Kurzeja.

SANDECJA II: Grzegorczyk – Nowak, Wawrzyszczak (46 Kubiela), Najduch, Gniecki – Szewczyk (46 Błaszczyk), Potoniec, Cempa, Więcławek – Maślanka (85 Tokarczyk), Ryś.

Rezerwy Sandecji zostały całkowicie zdominowane przez ambitną Zalesiankę, która zaprezentowała bardzo szybki futbol. Zwycięstwo mogło być okazalsze. W 22 minucie na bramkę uderzył Kurzeja i piłka odbiła się od słupka. Futbolówka trafiła w słupek również w 78 minucie po strzale Koszuta.

Tak padły gole:

1:0 – w polu karnym sfaulowany został Kurzeja a podyktowaną jedenastkę wykorzystał A. Ubik.

2:0 – po podaniu Franczyka sytuację sam na sam z bramkarzem gości wygrał Kurzeja.

3:0 – piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał obrońca gości, a podyktowany rzut karny wykorzystał M. Augustyn.

4:0 – z rzutu rożnego dośrodkował Franczyk, a celnie główkował Kurzeja.

5-0 – precyzyjna główka Franczyk po dośrodkowaniu z rzutu wolnego od A. Ubika.