16°   dziś 12°   jutro
Niedziela, 29 września Michał, Michalina, Franciszek, Rafał, Gabriel

Złoty medal kulomiota ze Słopnic

Opublikowano 20.10.2012 19:32:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:17:51 IskraG

Łukasz Ryz reprezentujący Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach został najlepszym zawodnikiem województwa małopolskiego, zdobywając złoty medal w konkursie pchnięcia kulą.

Na stadionie lekkoatletycznym AWF w Krakowie, 10 października br., odbyła się Wojewódzka Gimnazjada Młodzieży w Szkolnej Indywidualnej Lidze Lekkiej Atletyki. Najlepszym zawodnikiem województwa małopolskiego okazał się Łukasz Ryz reprezentujący Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Słopnicach, który w konkursie pchnięcia kulą wynikiem 11,94 m zdeklasował rywali i sięgnął po złoty medal.

Tuż za podium uplasowała się inna uczennica Gimnazjum Natalia Kuzar z klasy IId, która w skoku zajęła czwarte miejsce, a w biegu na 100 m uplasowała się na 10 miejscu. Pozostali reprezentanci - Tomasz Talaska (IIIb), osiągnął 6 miejsce w skoku w dal, Kinga Wikar (IId) na 15 pozycji ukończyła bieg na 600 m.

Zawody zorganizowane przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.