Zwycięstwa w IV lidze, derby w „okręgówce”

Opublikowano 02.10.2011 22:10:33 Zaktualizowano 04.09.2018 14:21:18

IV liga i „okręgówka”. Wielkie emocje w derbach ziemii limanowskiej.

IV LIGA:
Orkan Szczyrzyc – Grybovia Grybów 3-1 (0-0)
0-1 Obrzut 57, 1-1 Tabor 65, 2-1 Okere 75, 3-1 Limanówka 88
Sędziował Waldemar Pyznar (Gorlice). Żółte kartki: Okere, Sosnowski, Gnyla – Obrzut, Rysiewicz, Olijnyk, Sobieraj, Darowski. Widzów 100.
Orkan:
Piwowarczyk – Sosnowski, Barzyk, Bielach, Piechówka – Nowak, Cyganek (46 Limanówka), Łabędź, Tabor – Gnyla, Okere.
Po spotkaniu trenerzy rywalizujących drużyn narzekali przede wszystkim na fatalną skutecznością swoich drużyn. Orkan odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Natomiast Grybovia poza jednym remisem, na wyjazdach jak na razie wszystko przegrywa. W pierwszej połowie wyraźną przewagę posiadali gospodarze, Orkan raził jednak nieskutecznością. Początek drugiej połowy był dla gości bardzo obiecujący. W 57 min Piwowarczyk odbił przed siebie piłkę po strzale zawodnika Grybovii. Na posterunku był Obrzut, który z kliku metrów pokonał bramkarza Orkana. Utrata gola podziała na gospodarzy bardzo mobilizująco. Orkan pokazał wreszcie, że potrafią także grać skutecznie. W 65 min szybką i składną akcje swojego zespołu wykończył Tabor. Orkan poszedł za ciosem stwarzając bardzo groźne sytuacje. W 75 min Nigeryjczyk Okere w dogodnej sytuacji pokonał Cisowskiego, a w 88 min rezerwowy Limanówka celnym uderzaniem ustalił wynik tego spotkania.

KS Tymbark – Helena Nowy Sącz 4-1 (2-0)
1-0 Czaja 21, 2-0 Wikar 30, 3-0 Wikar 70, 3-1 Nieć 80, 4-1 Piwowarczyk 90
Sędziował Mariusz Wrażeń (Gorlice). Żółte kartki: Olejarz – Koralik, Dudek, Maciaszek, Kościółek. Widzów 200.
Tymbark:
Zawada – Olejarz (78 Bukowiec), Ryś, S. Boczoń, Wojtas – Majeran (63 Koza), Sułkowski (74 Urbański), K. Kurczab, Piwowarczyk – Czaja (70 D. Kurczab), Wikar.
W 21 minucie akcję prawą stroną boiska przeprowadził K. Kurczab i podał na pole karne, gdzie Czaja z kilku metrów nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Miłkowskiego. Miejscowi prowadzenie podwyższyli w 30 min. Po podaniu z lewej strony od Sułkowskiego z 5 m piłkę siatce umieścił Wikar.
Tuż po przerwie na indywidualną akcję zdecydował się Wikar. Minął kilku rywali i znalazł się w znakomitej sytuacji. Piłka po jego strzale poszybowała jednak obok słupka. W 55 minucie futbolówka po uderzeniu Dudka (Helena) z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki. Przewaga Tymbarku była coraz bardziej wyraźna i wreszcie w 70 min gospodarze podwyższyli na 3-0. Była to popisowa akcja podopiecznych Sławomira Świecy. Akcję Olejarza, Czai oraz Sułkowskiego celnym strzałem wykończył Wikar. W 80 min padł honorowy gol dla Heleny. Po rozegraniu rzutu wolnego piłkę z rąk wypuścił Zawada, a z okazji skorzystał Nieć, umieszczając futbolówkę w siatce. W 90 min Tymbark przeprowadził najpiękniejszą akcję meczu. K. Kurczab wymienił z pierwszej piłki pięć podań z Piwowarczykiem i ten drugi zawodnik ustalił wynik spotkania.

LIGA OKRĘGOWA:
AKS Ujanowice – Dobrzanka Dobra 3-3 (1-2)
0-1 Miśkowiec 23, 0-2 Joniec 42, 1-2 Skirło 44 (karny), 2-2 Jasica 74, 2-3 Palkij 89 (karny), 3-3 L. Gołąb 90
Sędziował Roman Baran (Nowy Targ). Żółte kartki: L. Gołąb - Kołodziej. Czerwona kartka: Drożdż 74, uderzenie rywala. Widzów: 250.
Ujanowice
: Bugański – Jasica, Kmiecik (25 Szkarłat), Pasionek, L. Gołąb – Janisz (86 Zelek), Cebula, Jarosiński, A. Gołąb (60 Pławecki) – Nowak (83 Oleksy), Skirło.
AKS Ujanowice: Kołodziej – Joniec, A. Podgórni, P. Podgórni (70 Podgórny), Dziadoń – K. Dziadoń (46 Krywoborodenko, 80 Kubowicz), Zawada, G. Palkij, Lach – Miśkowiec, Drożdż.
Już na początku meczu to AKS powinien prowadzić. Piłka po strzale Skirły trafiła jednak w słupek. Goście wyszli na prowadzenie w 23 minucie. Uderzenie z około 12 m oddał Miśkowiec i futbolówka wpadła pod poprzeczkę. W 42 min fatalną interwencją popisał się Bugański. Bramkarza gospodarzy przy próbie interwencji oślepiło słońce i piłka uderzona przez Jońca z 35 m wpadła do siatki. Ujanowice szybko uzyskały kontaktowego gola. Tuż przed przerwą Skirło w obrębie szesnastki został sfaulowany przez Kołodzieja, a podyktowaną jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.
W 74 minucie Jasica zaskoczył bramkarza Dobrzanki pięknym uderzeniem z ponad 30 m. Emocjonujące były ostatnie minuty tego spotkania. Najpierw na ponowne prowadzenie Dobrzankę strzałem z rzutu karnego (faulował Bugański) wyprowadził Palkij. Już w doliczonym czasie gry wyrównującego gola uzyskał L. Gołąb.

ULKS Korzenna – Olimpia Pisarzowa 2-0 (2-0)
1-0 Rosiek 1, 2-0 Olszewski 45