10°   dziś 9°   jutro
Sobota, 20 kwietnia Czesław, Agnieszka, Marian, Czech

Opublikowano 28.11.2022 16:20:00 Zaktualizowano 28.11.2022 16:24:02 umlimanowa
0 672

26 listopada odbył się VII Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin w Wilkowicach. Turniej zgromadził blisko 250 zawodników z 19 klubów z Polski, Czech oraz Ukrainy z różnych organizacji Karate Kyokushin. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 36 zawodników w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych.

W zawodach wzięli udział: Jakub Wiewiórski, Antoni Kędroń, Artur Kędroń, Wanessa Pająk, Eliza Marcisz, Tymoteusz Halota, Antoni Wójcik, Jagoda Zelek, Oliwia Kęska, Laura Ewert, Igor Jasica, Leonard Jasica, Fabian Pietrzak, Filip Kaim, Igor Kęska, Kacper Jurek, Szymon Gwiżdż, Tymoteusz Natanek, Szymon Dyrek, Dominik Sara, Alan Pękala, Hubert Grabka, Patrycja Michura, Sebastian Dudzik, Krystian Natanek, Emilia Golonka, Franciszek Kuna, Weronika Kuna, Aleksandra Szczypka, Igor Guzik, Witold Kędroń, Leonard Jasica, Mateusz Golonka, Kajetan Smoleń, Antoni Wąsik oraz Albert Klyshta.

Turniej został rozegrany pod Patronatem Polskiego Związku Karate Kontaktowego. Z zawodnikami przebywali: shihan Zbigniew Goliński, sensei Marcin Guzik, sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sensei Mateusz Puch (sędzia zawodów), sempai Mateusz Pławecki (sędzia zawodów) oraz sempai Andrzej Matląg oraz bardzo licznie zebrani rodzice.

Medaliści Turnieju:

• Emilia Golonka zajęła 1 miejsce w kumite 6-7 lat +25 kg. (10, 9 kyu)
  • Aleksandra Szczypka zajęła 3 miejsce w kumite 8-9 lat -35 kg. (10, 9 kyu)
  • Artur Kędroń zajął 1 miejsce w kumite 8-9 lat -35 kg. (turniej główny)
  • Leonard Jasica zajął 2 miejsce w kumite 8-9 lat -35 kg. (turniej główny)
  • Mateusz Golonka zajął 2 miejsce w kumite 8-9 lat +35 kg. (turniej główny)
  • Kajetan Smoleń zajął 3 miejsce w kumite 8-9 lat +35 kg. (turniej główny)
  • Wanessa Pająk zajęła 2 miejsce w kumite 10-11 lat -35 kg. (10, 9 kyu)
  • Eliza Marcisz zajęła 3 miejsce w kumite 10-11 lat -35 kg. (10, 9 kyu)
  • Oliwia Kęska zajęła 1 miejsce w kumite 10-11 lat -40 kg. (10, 9 kyu)
  • Igor Jasica zajął 3 miejsce w kumite 10-11 lat -35 kg. (turniej główny)
  • Antoni Kędroń zajął 3 miejsce w kumite 10-11 lat -35 kg. (turniej główny)
  • Tymoteusz Halota zajął 3 miejsce w kumite 10-11 lat -45 kg. (turniej główny)
  • Antoni Wójcik zajął 3 miejsce w kumite 10-11 lat -45 kg. (turniej główny)
  • Igor Kęska zajął 3 miejsce w kumite 12-13 lat -50 kg. (turniej główny)
  • Szymon Gwiżdż zajął 3 miejsce w kumite 12-13 lat +60 kg. (turniej główny)
  • Jagoda Zelek zajęła 3 miejsce w kumite 14-15 lat -55 kg. (turniej główny)
  • Szymon Dyrek zajął 3 miejsce w kumite 14-15 lat -50 kg. (turniej główny)
  • Dominik Sara zajął 3 miejsce w kumite 14-15 lat -55 kg. (turniej główny)
  • Alan Pękala zajął 2 miejsce w kumite 14-15 lat -60 kg. (turniej główny)
  • Hubert Grabka zajął 3 miejsce w kumite 14-15 lat -60 kg. (turniej główny)
  • Patrycja Michura zajęła 3 miejsce w kumite 16-17 lat +60 kg. (turniej główny)
  • Krystian Natanek zajął 1 miejsce w kumite 16-17 lat -75 kg. (turniej główny)
  • Sebastian Dudzik zajął 3 miejsce w kumite 16-17 lat -75 kg. (turniej główny)
  • Michał Banach zajął 3 miejsce w kumite 16-17 lat -75 kg. (turniej główny)

co łącznie pozwoliło uplasować się na 2 miejscu w klasyfikacji drużynowej, tuż za gospodarzem turnieju na 19 ośrodków z Polski, Czech oraz Ukrainy!!!