22°   dziś 19°   jutro
Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Edward Mucha srebrnym medalistą Mistrzostw Świata w Nordic Walking!

Opublikowano 10.10.2013 00:00:00 Zaktualizowano 05.09.2018 09:56:53 umlimanowa

W dniach 5 - 6 października 2013 r. w Szklarskiej Porębie, po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w Nordic Walking, na których limanowianin Edward Mucha -reprezentujący KS Limanowa Forest - zajął wysokie drugie miejsce!

W pierwszym dniu zawodnicy rywalizowali na dwóch trasach płaskich (cross 10 i 20 km), gdzie co roku odbywają się Biegi Piastów. Drugi dzień należał do zawodników lubiących ekstremalne podejścia, bowiem rywalizowali oni na 10 km trasie hill (wejście na Szrenicę). Trasa prowadziła od dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (650 m), poprzez stację pośrednią, z metą zlokalizowaną na Szrenicy (1362 m).

Znakomicie na zawodach wypadł limanowianin Edward Mucha reprezentujący KS Limanowa Forest, który startując w crossie na dystansie 10 km oraz w niedzielnym biegu hill (wejście na Szrenicę) w swojej kategorii wiekowej M 55 wywalczył srebrny medal, zostając wicemistrzem. Gratulujemy!