Dworce jednak dwa...
Limanowa. Nie wczoraj, a od dziś busy z ulicy Targowej przenoszą się na dworzec PKS, ale nie tylko, bo trzech przewoźników zrobiło sobie własny dworzec przy ulicy Zygmunta Augusta i z oferty Urzędu Miasta nie zamierza skorzystać.
Busy odjeżdżające z ulicy Targowej (Kraków, Nowy Sącz, Mszana Dolna) według zapowiedzi burmistrza miały od wczoraj odjeżdżać z dworca PKS, którego organizatorem jest Miasto Limanowa. Tak się jednak nie stało, bo dopiero wczoraj z przewoźnikami podpisywane były umowy na korzystanie z dworca. Nie wszyscy jednak je podpisali.
- Nie wiem dlaczego przewoźnicy nie chcą korzystać z dworca autobusowego, proponujemy im dogodne umowy – mówi Władysław Bieda, burmistrz miasta Limanowa. – Za wjazd na dworzec opłata wynosi symboliczną złotówkę, a na dworcu przewoźnicy mają wyznaczone miejsca postojowe i stanowiska, gdzie podróżni mogą wsiadać, osobno są stanowiska dla wysiadających. Nie wiem czemu nie chcą z tego skorzystać, a w ten sposób uporządkować sytuację.
Trzech przewoźników Maxbus, Megastar i Masterpol z oferty miasta nie skorzystało i wynajęło plac na Zygmunta Augusta z którego od dziś odjeżdżają. Przystanki wyznaczono naprzeciw delikatesów na ul. Z. Augusta, pod sądem na ul. Józefa Marka i na ulicy Piłsudskiego (na wysokości byłego dworca PKP).
- Zastanowimy się co z tym zrobić – mówi burmistrz. – Część busów będzie odjeżdżać z dworca autobusowego, w związku z tym myślę, że tutaj największe pole do popisu mają podróżni, którzy mogą w prosty sposób przekonać przewoźników, że dużo lepiej korzystać z miejsca, które udostępnia dobre warunki dla podróżujących, niż wsiadać w różnych miejscach na terenie miasta. Myślę, że właśnie decyzja podróżnych skłoni przewoźników i wszyscy przeniosą się na teren dworca.
Przewoźnicy, którzy nie przeszli na teren dworca zamierzają w tej sprawie wystosować oświadczenie.
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (42)
Ci co wprowadzili przewoźników w błąd powinni pokryć wynajęcie placu na Z. Augusta ze swojej kieszeni.
Zupełnie inną sprawą jest fakt, iż umowy z przewoźnikami były podpisywane wczoraj. Panowie z miasta tu nieco „skrewili”. Takie rzeczy robi się wcześniej, a nie dzień przed. No i mam nadzieję, o czym pisał ktoś wczoraj, że na Dworcu wiszą już ładnie tabliczki z rozkładami jazdy przewoźników, którzy tam mają przystanek początkowy. Jak nie będzie rzetelnej informacji, to nikt tam nie przyjdzie Panowie;)
a jak zbojkotować pozostałe dwie firmy? jak dojechać do Mszany niekorzystając z ich usług? PKS jedzie 3 razy dziennie?
A tak na marginesie był ktoś na tym nowym „Dworcu Alternatywnym” na Z.A.? Mają tam toaletę dla pasażerów? A jakieś chociaż zadaszenie, czy tak jak na Targowej stoi się pod przysłowiową chmurką? Może chociaż jakieś płyty betonowe są lub kostka, to przynajmniej nie stoi się w błocie podczas słoty…
Gdyby wysłał pracownika mogłoby się okazać, że się nie da dotrzeć na dworzec bo np. mostu nie ma, Kopernika jest w remoncie powietrze jest niezdrowe, droga wyboista i bociany już odleciały.
Jutro limanowa.in napisze, że nikt tam nie dotarł, bo były zbyt nieprzychylne warunki atmosferyczne. Czas na spacer Panie Burmistrzu.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
@ IDI sprawdziłeś na ile lat umowa jest podpisana?.
Piszesz bzdury wprowadzając zamęt.
Moje informacje ze źródła uchodzącego za dobrze poinformowane są takie iż umowa będzie na 20 lat a opłaty pozostaną utrzymane na tym poziomie tak długo jak ustawodawca na to pozwoli.
Co będzie jak zabraknie Wam argumentów?.
Opracowujcie już teraz kolejne teorie spiskowe.
Może czas by Panowie przewoźnicy wrócili do rozmowy na temat jednego dworca i nie pozwolili sobą manipulować.
Jak widać Pan Burmistrz chce zapewnić warunki na jak najwyższym poziomie dbając o pasażerów jak i o przewoźników .
Jaki jest kolejny argument na NIE ?.
Galerie zazwyczaj mają piękne ruchome schody, w tym przypadku musiałyby się zaczynać na dnie potoku:))) Jest jednak rozwiązanie - dworzec na dolę, galeria wyżej, piętrowo:)
@znany, Co Pan proponuje, gdy zabraknie miejsca dla tak wielu przewoźników:)))
Zrozumcie wreszcie Państwo, że 'Przewoźnicy' do nie jest żaden dopust Boży. Oni rozwiązują i zastępują w tym czym nam służą, obowiązki samorządów. Pan Wojewoda sprzedał PKS nie troszcząc się o to kto będzie woził pasażerów, a przecież samorząd wojewódzki odpowiada bezpośrednio za organizację transportu zbiorowego osób na regionalnych liniach komunikacyjnych. Działania i obowiązki samorządu, to nie tylko 'łupienie' tych co te samorządy wyręczają. Korzyści muszą być dla wszystkich. Konkurencję jaka się wytworzyła należy pielęgnować dla dobra pasażerów, a nie niszczyć. Sprawa jest bardziej złożona niż się Miastowym wydawało. Wystarczyło popytać. Oczywiście należy komunikację we wszystkich zakresach działania starać się uregulować i ucywilizować, ale nic na siłę!!!
Co do tego, że jest gorzej niż było, to również się nie zgodzę. Na dworcu oferta przejazdowa się powiększyła i już można stamtąd częściej wyruszyć np. do Krakowa, a Maxbus jak odjeżdżał z innego miejsca, tak nadal odjeżdża, tyle że swoim pasażerom w prezencie dołożył drogi z rynku.
W jednym ma Pan rację , Panie @Kaczmarek – organizacja tego całego przedsięwzięcia jest nieprofesjonalna. Umowy podpisywane w przeddzień i brak jasności kto się przeniósł na dworzec, a kto nie, jak wyczytałem, brak rozkładów – to rzutuje negatywnie na Miasto i faktycznie nie spisali się w tej kwestii.
A co do wysłuchania obu stron – my już poznaliśmy ich zdania i argumenty, Panie @Kaczmarek. Takie nick’i jak np. @glober, które pojawiły się znikąd wczoraj jasno nam wyłuszczają zdanie „Panów Busiarzy”;)
@ IDI kto widział tąką umowę?.
A ja ich poprę terorist , telefon do Jurka P i są w limie pozdrawiam pasażera lini M.kpiarz A wiesz A ha ha.
Jeśli miasto nie poinformowało wcześniej o cenach i nie zadecydowało kto będzie administrował dworcem, to jest sobie samo winne, że niektórzy przewoźnicy się wyłamali.
'Patrzący inaczej' chce dobrze, ale robi wszystko za szybko.
Ty jasnowidz, czy co??:)))
a poza tym dyskusja odnosnie miejsca dla przewozników toczy się pomiędzy przewoznikami a starostwem. to przewoznicy beda płacic starostwie ! więc nie wiem czemu wszyscy tak jada na ten PKS . gdy starostwo zlikwiowało obecne miejsce co ponoc było tylko 'przystankami' to musi wyznaczyc cos innego . a w limanowej jest tylko jedno .
nie lepiej aby w jednym miejscu mozna bylo wyjechac gdzie pasuje ?? a nie ganiac po całej limanowej ??
Poza tym co ten bojkot da? Raczej nic... ba - nawet na pewno nic. Do busów pełno ludzi wsiada po drodze do Krakowa i to głównie z okolicznych miejscowości Maxbus ma klientów (jak i inne busy).