KOD i Strajk Kobiet organizują manifestację w Limanowej
Limanowa. W najbliższą niedzielę na płycie limanowskiego rynku ma odbyć się manifestacja organizowana przez małopolski Komitet Obrony Demokracji oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet.
Komitet Obrony Demokracji wraz z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet organizują protest w Limanowej. Manifestacja ma odbyć się w najbliższą niedzielę, 7 marca o 11:30 na płycie rynku.
- Protest przeciwko władzy kosztuje w dużym mieście trochę wysiłku, od jakiegoś czasu również odrobinę odwagi. Protest przeciwko władzy w niedużym mieście kosztuje trochę wysiłku, ale odwagi znacznie więcej. Protest przeciwko władzy w niedużym mieście, w którym na tę władzę głosuje ogromna większość mieszkańców, wymaga odwagi naprawdę dużej. W Limanowej protestowała nastolatka. Spotkały ją za to szykany, groźba zawrotnej kary pieniężnej z sanepidu, wreszcie proces sądowy, w którym kilka dni temu zapadł wyrok skazujący - podkreślają organizatorzy.
Według KOD i Strajku Kobiet, manifestacja ma być wyrazem solidarności 17-letnią Małgorzatą oraz wszystkimi osobami, które "odważyły się wyjść, zorganizować, zabrać głos".
- Czy mamy się godzić z faktem, że w kwestii praw obywatelskich jest Polska A, Polska B, Polska C? Pod żadnym pozorem! Ani władza centralna, ani żadne lokalne sposoby wywierania presji nie mogą nas zastraszyć. Mieszkanko i mieszkańcu Limanowej i innych miejscowości w Polsce, niezależnie od miejsca na mapie, liczby ludności czy tego, z kim sympatyzuje tam większość: Konstytucja daje Ci prawo do uczestniczenia w pokojowych zgromadzeniach i do swobodnego wyrażania swoich poglądów publicznie! - apelują organizatorzy.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/event...
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (58)
Polscy politycy od lewa do prawa to pazerne skorumpowane bydło.
Tak to, moi drodzy było za komuny - wówczas nawet protesty (do pewnego czasu) organizowała władza (w 98 przeciwko syjonistom, a w latach 80-tych przeciwko rewizjonizmowi amerykańskiemu i zachodnioniemieckiemu).
MOGĘ SIĘ Z HASŁAMI PROTESTUJĄCYCH NIE ZGADZAĆ ALE JESZCZE BARDZIEJ NIE ZGADZAM SIĘ NA OGRANICZANIE PRAWA DO PROTESTOWANIA.
no konstytucja jednak nic nie mówi o wolności jazdy po pijaku :)
a wolność zgromadzeń to nie anarchia.... choć w stanie wojennym partia tak uważała.... nawet kiedyś uważała że słuchanie muzyki amerykańskiej to demoralizacja....a brak wolności osobistej i łamanie prawa do zgromadzeń, no cóż, to jest już w zaraz za pólnocno-wschodnią granicą i się może rozejść naokoło...
niech się poszarpią a nie ma im co dawać paliwa to szybko zgasną
Nie zgadzam się natomiast na czas i miejsce. Albo godzina późniejsza np. 15-18 lub inny dzień (np. sobota), albo o tym czasie, ale inne miejsce np. okolice sądu. Wtedy będę i ja uczestniczył w tej manifestacji.
Jeżeli będzie to o wspomnieniowej godzinie na Rynku - to, niestety, beze mnie. Nie będę bowiem uczestniczył w czymś co ma stać się zarzewiem sąsiedzkiego konfliktu.
Ja osobiście nie wspieram ruchów tzw. pro-life, ale też nie mogę pozwolić na antykatolickie manifestacje. Manifestacje mają być zawsze przeciw łamaniu prawa, ale nie powinny być źródłem światopoglądowych wojenek. Moi sąsiedzi, mają prawo chodzić do kościoła na msze, chociaż ja - od lat - w tego typu uroczystościach nie uczestniczę.
To jest podstawowe prawo demokracji. Niezależnie od wyznawanej wiary masz prawo do uczestniczenia w uroczystościach swojej religii. Nieważne w co wierzysz, jak wierzysz i jak się modlisz. To prawo jest dla każdego! TO JEST CENA DEMOKRACJI.
Uważam, że szkoda zaprzepaszczenia ludzkiego wysiłku na taką miałkość jak demonstracja (moim zdaniem w absolutnie słusznej idei - prawa swobodnego wyboru dla kobiety w ciąży z uszkodzeniem letalnym płodu) w czasie gdy jest odprawiana msza w pobliskim kościele. O tym że jest tam kościół wszyscy wiedzą. Jak również o tym, że o 12 w niedzielę jest msza.
Chcecie Państwo zyskać poparcie dla swoich idei musicie wykazać się odpowiedzialnością i zmienić miejsce lub termin.
Za klasykiem poradzę - nie idźcie tą drogą.
Bo kto to będzie? Małolaty? Niemające pojęcia o rzeczywistości? Wykrzykujące wulgaryzmy? I pokazujące chamstwo???
Zwycięzcę trudno wytypować!
Miejsce i czas na pewno nie przypadek.
Większy byłby pożytek jak by ludzie zjednoczyli siłę przeciwko tym pobożnym krętaczom co zasiadają w limanowskich urzędach.
To takie aniołki puttowe na urzędach.
Dla każdego prawdziwego katolika nie jest ważne skąd Pan w czarnej sukience wziął na nowego mercedesa najważniejsze w imię Boga skąd mój sąsiad wziął na tego Matiza pewnie ukradł i podatku nie zapłacił ale ten sąsiad po tej ciężkiej próbie podjęcia wykształcenia i kontaktu z otaczającym światem nie zrozumie że
tylko dwie instytucje są nie opodatkowane w naszym kraju mafia i pan w czarnej sukience
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-protest-prostytutek-w-hadze-masazystki-moga-pracowac-normaln,nId,5082295
( Niderlandy to już nie Holandia utożsamiana z ulicami czerwonych latarń i narkotykami .)
My to jednak mamy szczęście że w Polsce nie ma tej branży, bo Limanowski Rynek wszystkich by nie pomieścił, zwłaszcza że niektórzy nawołują wszystkich, a do tego jak z kościoła wyjdą wierni - rewitalizacja bis rynku pewna.
A tak konkretnie to protestujemy; obronie macic? anty kowidowo? anty władzy? sądowi???, tak dla sportu tak żeby Policja się nie nudziła w niedzielę???