Mundurowi o bezpieczeństwie wolontariuszy
Jutro (29 stycznia) już po raz trzydziesty pierwszy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. - Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych - apeluje policja.
Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.
Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
- Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, należy skontaktować się z policją albo strażą miejską lub gminną.
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.
Porady dla wolontariuszy
Zbiórkę pieniędzy należy prowadzić w bezpiecznych miejscach:
- centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
- głównych ciągach komunikacyjnych;
- miejscach dobrze oświetlonych;
- miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
- miejscach objętych monitoringiem kamer itp.
Nie należy natomiast prowadzić zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Warto unikać prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Warto zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe - opiekę osób dorosłych.
Szczególnie ważne jest, aby wracając do sztabu po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszać się w grupie, korzystając z pomocy znajomych czy bliskich.
- Jeżeli będziecie tego potrzebowali, zwracajcie się o pomoc do policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo - podkreślają mundurowi.
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (13)
mylisz się, bo w kieszeni łowsika.
@Maj555
A skąd wiesz, że się nie czepia? A co te auta mają wspólnego z działalnością pseudocharytatywną?
było już pisane wiele razy, po co powtarzać?
Skoro wspierasz, to na pewno na bieżąco czytasz zawsze , kiedy pojawia się taki artykuł, szczególnie, że pojawia się to tylko w określonym okresie roku. Więc skoro znasz argumenty, to dlaczego chcesz, żeby napisali przeciwne zdanie, jak potrafią. No to przecież pokazali, iż potrafią.
Nieraz tylko mały procent z tego co nazbierają idzie dla potrzebujących.
Więc warto choćby zasięgnąć regulaminów tychże fundacji które chcecie wspomóc.
Tak, dobrze słyszycie
Są takie fundacje w Polsce co lubią pieniądze,a dzielą się małą garstką.
Najlepsza jest pomoc bezpośrednia.
Jest dość osób wokół nas, którzy też potrzebują pomocy, a nie raz się wstydzą o tym powiedzieć.
Pomagajmy na ile nas stać.
Dobro wraca!
Czy polskie rząd i służba zdrowia pokrywają potrzeby wszystkich chorych? Nie. Ale czy WOŚP to robi? Nie.
W tym roku zbierają na sepsę, innym razem zbierali na geriatrię. Więc co z geriatrią? Raz "pomogli" i już zapomnieli.
Więc jak działa WOŚP. Bierze te wszystkie dziedziny, które nie są pokryte przez władzę i wybiera sobie jeden wątek. Na tym jednym wątku robi kasę, głównie dla rodziny łowsika. No bo co z resztą dziedzin? Co z dziedzinami z poprzednich lat? Gdzie jest jakaś kontynuacja?
Finansowanie Woodstocku to już w ogóle do przemilczenia...
Skoro tak śmiele snujesz awoje domysły, a nie potrafisz znalesc rozliczen Owsiaka to przyznaj się kim jesteś żeby czasem ktoś kto wspiera i korzysta z urządzeń Owsiaka na Ciebie nie głosował! I Ty wychodzisz na największego cymbała bo faktów nie widzisz! Jesteś po prostu fanatycznym bezmuzgim PiS-owcem
awoje, bezmuzg, znalesc, zero przecinków?