11°   dziś 12°   jutro
Wtorek, 15 października Teresa, Jadwiga, Florentyna, Aurelia, Leonard

Zwyciężył w finale Olimpiady Budowlanej

Opublikowano 02.04.2015 06:58:35 Zaktualizowano 05.09.2018 07:36:07 top

Wrocław/Limanowa. Dawid Zelek - uczeń Technikum Budowlanego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej zwyciężył w finale Olimpiady Budowlanej.

20 marca 2015 roku odbył się finał II edycji Olimpiady Budowlanej zorganizowany przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Do ostatniego etapu zakwalifikowali się uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Ponad 50 finalistów walczyło o nagrodę główną: darmowy indeks MWSLiT, wyjazd na prestiżową konferencję budowlaną oraz płatny staż w jednej z partnerskich firm z branży budowlanej.
Laureatem tegorocznej edycji został Dawid Zelek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Drugie miejsce zajął Mateusz Kądziołka - również uczeń limanowskiego Ekonomika.
To nie jedyne tegoroczne sukcesy budowlańców z Tischnera. Zespół uczniów z tej szkoły w składzie: Marcin Kowalczyk, Dawid Zelek, zajął trzecie miejsce w VI Międzynarodowym Turnieju Budowlanym w Raciborzu.
Opiekunami uczniów byli: mgr inż. Paweł Marek oraz mgr inż. Seweryn Szewczyk.
Technikum Budowlane im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej zaliczone zostało przez kapitułę ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY do dziesiątki szkół najlepiej kształcących w zawodzie technik budownictwa. W tegorocznej edycji zajmuje 4. miejsce w Polsce.