Czwartek, 18 kwietnia Alicja, Bogusława, Apoloniusz, Gościsława

MLJS. Skuteczna końcówka Limanovii. Trwa walka o utrzymanie.

Opublikowano 09.06.2021 15:52:00 Zaktualizowano 09.06.2021 15:54:19 jaca
0 1556

Małopolska Liga Juniorów Starszych, kolejka 30. Limanovia pokonała Prądniczankę. Wynik 3-0 dla Trójkolorowych wskazuje, że był to łatwy mecz - a było to trudne spotkanie, przez 88 minut na styku, bardzo zacięte. Dopiero w końcówce Limanovia dobiła rywali dwoma bramkami.

MKS LIMANOVIA Elektrical MOS.PL - Prądniczanka Kraków 3-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Paweł Kulig (asysta Wiktor Mrożek) 32, 2-0 Paweł Kulig (asysta Patryk Zoń) 88, 3-0 Patryk Zoń głową (asysta Miłosz Hebda) 90(+1)

Skład Limanovii: Jakub Wiktor - Arkadiusz Kaleta, Michał Garcarz (C), Szymon Urbański, Wiktor Mrozek, Kamil Wawrzyniak (65 Miłosz Hebda), Stanisław Hobot, Maksymilian Wyżycki (46 Arkadiusz Śliwa), Szczepan Dziadoń (65 Rafał Jurowicz), Paweł Kulig, Konrad Palacz (83 Patryk Zoń). A także Patryk Osinko.

Trener: Łukasz Bukowiec. Kierownik: Mateusz Wroński. Fizjoterapeuta: Łukasz Zelek.

W pierwszej połowie można było przyczepić się co do skuteczności, jednak poprzez upór w dążeniu do celu, udało się rozstrzygnąć losy spotkania w kocówce meczu na korzyść zespołu Limanovii. Trójkolorowi zagrali przede wszystkim dobrze w obronie, jak i również w ataku - za sprawą dwóch bramek Pawła Kuliga i jednej Patryka Zonia - który 5 minut wcześniej pojawił się na boisku.

Limanovia aktualnie zajmuje 9 miejsce - czyli dokładnie w środku tabeli małopolskiej liigi juniorów starszych. Jest to miejsce co prawda dające utrzymanie, ale wciąż rywale depczą Limanovii po piętach. Drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Bukowca nie może być jeszcze pewna utrzymania w lidze, bowiem w tym sezonie ma polecieć z ligi dużo zespołów.

Następne trzy mecze ligowe w MLJS - Limanovia rozegra na wyjeździe z: Podhalem Nowy Targ, Dunajcem Nowy Sącz i Okocimskim Brzesko, a w ostatnim meczu sezonu 2020/2021 z: Pcimianką Pcim u siebie na stadionie Limanovii.

Poniżej terminarz spotkań Juniorów starszych Limanovii do końca sezonu - ostatnie 4 mecze:

1) /wyjazd/ Podhale - Limanovia, 13.06.2021 (niedziela) o godz.10:00.

2) /wyjazd/ Dunajec N.S. - Limanovia, 16.06.2021 (środa) o godz.17:00.