9°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Derbowe emocje rozgrzały kibiców

Opublikowano 26.08.2019 11:56:00 Zaktualizowano 26.08.2019 12:06:33 jaca

V liga, limanowsko-podhalańska, 2 kolejka. Laskovia po 10 minutach wygrywała w Ujanowicach 2-0. Po zaciętym spotkaniu podopieczni Pawła Tokarza sięgnęli po zwycięstwo w derbach gminy Laskowa.

AKS UJANOWICE - LASKOVIA LASKOWA 1:3 (1:2)

Bramki: Ł. Bukowiec - Michał Czaja dwie, Bartłomiej Zelek.

Czerwone kartki: P.Oleksy (78' w konsekwencji drugiej żółtej) - B.Zelek (93' w konsekwencji drugiej żółtej)

Ujanowice: M. Gwiżdż - M. Augustyn, S. Oleksy, P. Oleksy, Firlej - Kmiecik, Ł. Bukowiec (60 K. Krzyżak) - Filipek Paweł (46' Pławecki Daniel), Krzyżak Filip (85' Garbacz Tomasz), Kiławiec Rafał (71' Stach Paweł) -  Orzeł Bogusław

Laskovia: M. Surdziel, - A. Surdziel, Jajeśnica, B. Zelek, Sądel - Piegza, Pazdan, N. Czaja (87 Wróbel), G. Zelek (65 Uryga), - M. Czaja, M. Zelek (85 Kurek).

Relacja ze strony AKS Ujanowice:

I połowa

3' - 0:1 Wolny z 20m, uderzenie nad murem wpada pod poprzeczkę w prawy róg

5' - kontra Laskovii, napastnik rywali źle trafia w piłkę i marnuje okazję

10' - 0:2 Prostopadła piłka przelatuje pod nogą naszego obrońcy, napastnik Laskovii sam na sam strzela obok Marcina Gwiżdża do siatki

14' - strzał Kiławca z 16m obok bramki

17' - wolny z 20m, uderzenie obok muru ale Marcin Gwiżdż na posterunku i odbija piłkę w bok

19' - Orzeł w polu karnym odwraca się z piłką i uderza ale obok słupka

22' - kolejny rzut wolny dla gości z okolic naszego pola karnego, uderzenie odbija się od naszego muru i myli Marcina Gwiżdża ale piłka przelatuje nad bramką

23' - żółta kartka dla zawodnika Laskovii za przeszkadzanie bramkarzowi w rozpoczęciu gry

30' - Bukowiec strzela mocno z 30m ale obok bramki gości

35' - 1:2 - Łukasz Bukowiec ( 1 gol w tym sezonie / 27 gol w barwach AKS )

Paweł Filipek blokuje wybicie rywala w polu karnym Laskovii, piłka dochodzi do Bukowca który wślizgiem strzela obok bramkarza

39' - prostopadłe zagranie w pole karne, dochodzi do piłki Filip Krzyżak ale dobrze reaguje bramkarz wychodząc i blokując naszego zawodnika w polu karnym, jeszcze Kiławiec próbuje dobijać głową ale wprost w ręce bramkarza

40' - strzał z 25m, M.Gwiżdż broni

41' - żółta kartka dla P.Oleksego za spóźniony atak

42' - żółta kartka dla zawodnika Laskovii za przerwanie kontry AKS

44' - uderzenie Kmiecika z 20m w środek bramki

45' - do przerwy wynik 1:2

II połowa

46' - Daniel Pławecki wchodzi za Pawła Filipka

46' - Kmiecik uderza z półwoleja z 20m ale w środek bramki i golkiper broni

47' - strzał Kiławca z 20m obok bramki

51' - kontra Laskovii zakończona strzałem z 16m obok bramki

52' - żółta kartka dla zawodnika Laskovii za ostry wślizg

53' - dośrodkowanie z wolnego z połowy boiska w pole karne Laskovii, Orzeł uderza tyłem głowy z 16m ale obok bramki

58' - 1:3

Długa piłka na naszą połowę, błąd S. Oleksego, który źle przecina lot piłki zagrywając pod nogi napastnika, ten ucieka i uderza lobem nad wychodzącym bramkarzem

60' - Kamil Krzyżak wchodzi za Łukasza Bukowca

61' - dośrodkowanie Kmiecika z wolnego, P.Oleksy z 7m głową strzela obok bramki

62' - P.Oleksy podaje we własnym polu karnym do bramkarza, który ma problemy z opanowaniem skaczącej piłki i wybija ją pod nogi napastnika Laskovii, napastnik strzela ale M.Gwiżdż odbija piłkę nogami

65' - żółta kartka dla zawodnika Laskovii za atak na twarz naszego zawodnika

66' - zagranie z prawego skrzydła na lewe skrzydło, Daniel Pławecki zbiega w pole karne sam na sam ale uderza obok bramki

67' - strzał z 20m w środek naszej bramki

68' - aut dla rywali, wrzut w pole karne, M.Gwiżdż piąstkuje przed szesnastkę, natychmiastowy strzał z 17m z powietrza ale nad naszą bramką

71' - Paweł Stach wchodzi za Rafała Kiławca

73' - żółta kartka dla zawodnika Laskovii za krytykowanie orzeczeń sędziego

74' - wolny z 25m dla Laskovii, M.Gwiżdż dobrze interweniuje odbijając piłkę na róg

76' - kolejna żółta kartka dla rywali, tym razem za przerwanie ręką naszej kontry

77' - Kmiecik strzela z wolnego z 25m, bramkarz odbija na bok, Daniel Pławecki próbuje dobić ale wprost w bramkarza

78' - Laskovia wychodzi kontrą i spóźniony atak P.Oleksego kończy się faulem i drugą żółtą kartką dla niego. Gramy w dziesiątkę

81' - dośrodkowanie z rożnego, strzał głową na bramkę, M.Gwiżdż wybija piłkę

83' - strzał z 25m obok naszej bramki

84' - żółta kartka dla S. Oleksego za ostre wejście

87' - żółta kartka dla Daniela Pławeckiego za brzydki faul

90+3' - żółta kartka dla zawodnika Laskovii z faul. Była to druga żółta kartka i siły się wyrównują