11°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Waleczny Orkan: przegrywał, grał dziesiątkę, ale sięgnął po zwycięstwo

Opublikowano 07.09.2019 22:24:00 Zaktualizowano 08.09.2019 08:12:56 jaca

IV liga, grupa Małopolska-wschód. Orkan Szczyrzyc odniósł ważne zwycięstwo na wyjeździe z Okocimskim Brzesko. Podopieczni Tomasza Szczepańskiego przez większą część meczu grali w liczebnym osłabieniu.

OKOCIMSKI BRZESKO - ORKAN SZCZYRZYC 2:3 (1:0)

1:0 Lizak 20, 1:1 Rosiek 47, 1:2 Wsół 55, 2:2 Kulig 74, 2:3 Mrózek 90.

Orkan: Piwowarczyk - Gargas, Mrózek, Olejarz, Śliwa - Nowak, Wsół, Limanówka (76 Kurczb), Rosiek (87 Wojtasiński) - Lupa (46 Piekarczyk),  Krywoborodenko (35 Zdun).

Czerwona kartka: Olejarz w 35 minucie za faul taktyczny.

Po pierwszej połowie wydawało się, że Orkan doznał kolejnej porażki. Przegrywał 1-0, do tego grał w liczebnym osłabieniu. Szybkie wyrównanie po zmianie stron sprawiło, że goście uwierzyli w osiągnięcie korzystnego rezultatu. Mecz był bardzo zacięty i padło w nim pięć goli. W ostatniej minucie celny strzał Mrózka z rzutu wolnego dał podopiecznym Tomasza Szczepańskiego komplet punktów, co jest równoznaczne z opuszczeniem ostatniego miejsca w tabeli.