20°   dziś 21°   jutro
Sobota, 21 września Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

Limanovia pokonana, lider nadal zwycięża

Opublikowano 23.08.2014 16:28:51 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:43 jaca

II LIGA, 4 kolejka: Limanovia doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Przed własną publicznością uległa liderowi. MKS Kluczbork prowadzi z kompletem punktów i jak do tej pory nie stracił jeszcze gola.

Mecz ułożył się znakomicie dla gości, którzy już od 8 minuty prowadzili. Jak się okazało był to jedyny gol tego spotkania. Limanovia w drugiej połowie miała znakomite okazje na wyrównanie. Groźne były również kontry zespołu gości.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – MKS KLUCZBORK 0 : 1 (0 : 1)

0:1 Orłowicz 8.

Sędzia główny: Michał Zając (Sosnowiec). Żółte kartki: Wilk, Kulewicz, Piwowarczyk - Burski. Widzów 700.

LIMANOVIA: Sotnicki – Niechciał, Mysiak, Kulewicz, Gryźlak – Waksmundzki (58 Serafin), Pietras, Skiba, Wilk, Piwowarczyk (58 Majcher) – Chmiest (70 Kozieł).

KLUCZBORK: Rudnicki – Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Uszalewski – Hober (69 Wolkiewicz), Niziołek, Arian, Swędrowski (76 Kojder), Reinhard (79 Tomaszewski) – Burski (70 Grzegorzewski).

Relacja on-line:

Przebieg drugiej połowy:

90(+3) - koniec meczu.

89' - gospodarze przycisnęli w końcówce są bliscy wyrównania. Świetny strzał głową Skiby z trudem obronił Rudnicki.

86' - stuprocentowa okazja dla Limanovii! Po strzale Majchera piłka zmierzała do bramki, ale w ostatniej chwili obrońca gości wybił futbolówkę.

82' - optyczna przewaga gospodarzy, ale obrona Kluczborka w kolejnym meczu spisuje się bardzo solidnie. Przypomnijmy, że w tym sezonie dzisiejsi rywale Limanovii nie stracili jeszcze gola.

79' - ostatnia zmiana w MKS Kluczbork: za Reinharda wchodzi Tomaszewski.

78' - świetny strzał Serafina z dystansu i piłka odbiła się od słupka.

76' - zmiana w MKS Kluczbork: za Swędrowskiego wchodzi Kojder.

75' - Limanovia nadal nie potrafii zagrozić bramce rywali.

70’ – druga zmiana w MKS Kluczbork: za Burskiego wchodzi Grzegorzewski. A trzecia w Limanovii: za Chmiesta wchodzi Kozieł.

69’ – zmiana w MKS Kluczbork: za Hobera wchodzi Wolkiewicz.

68’ – kolejna stuprocentowa okazja dla gości. Niziołek wyszedł na czystą pozycję, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

65' - okres przewagi gospodarzy, przez kilka minut gra toczyła się tylko na połowie gości. Brakuje jednak klarownych sytuacji strzeleckich.

61' - minimalnie niecelny strzał z 15 metrów oddał Serafin.

58’ – dwie zmiany w Limanovii: w miejsce Piwowarczyka pojawia się Majcher, a za Waksmundzkiego wchodzi Serafin.

56’ – bezradna z ofensywie Limanovia próbuje strzałów z dystansu. Uderzenie Skiby nie sprawiło jednak problemów bramkarzowi lidera II ligi.

54' - wielkie szczęście miała teraz Limanovia. Po akcji Niziołka w stuprocentową okazję miał Hober, ale Sotnicki nie dał się zaskoczyć.

51' - żółta kartka dla Piwowarczyka (Limanovia).

48’ – od początku drugiej połowy goście bardzo uważnie w obronie. Limanovia stara się atakować, ale nie potrafi sforsować defensywy zespołu z województwa opolskiego.

Przebieg pierwszej połowy:

45' - koniec pierwszej połowy.

43’ – strzał Piwowarczyka z 7 metrów zblokował Ganowicz.

42' - żółta kartka dla Kulewicza (Limanovia).

40’ – stuprocentowa okazja dla Limanovii. W znakomitej sytuacji nieznacznie chybił Mysiak.

38’ – tymczasem szansę na podwyższenie rezultatu mieli goście. W dogodnej sytuacji Hober uderzył zbyt słabo i Sotnicki nie miał problemów ze złapaniem piłki.

35’ – Limanovia ma w tym spotkaniu bardzo duże trudności z oddaniem strzału w światło bramki.

32’ – żółta kartka za faul dla Burskiego (MKS Kluczbork).

30’ – znakomita interwencja Sotnickiego, który ratuje swój zespół przed utratą drugiego gola. Bramkarz Limanovii wygrał pojedynek sam na sam z Reinhardem.

29' - za faul żółtą kartką ukarany Wilk (Limanovia).

28’ – bliski przejęcia piłki w polu karnym był Chmiest, ale Orłowicz wybił futbolówkę.

27’ – na strzał z dystansu zdecydował się Skiba, jednak uderzenie pomocnika gospodarzy było bardzo niecelne.

24’ – Niziołek rozpoczął szybką kontrę gości. Akcję w okolicach własnego pola karnego przerwali obrońcy Limanovii.

22’ – szybka akcja Waksmundzkiego, ale po niedokładnym podaniu piłka ląduje w rękach Rudnickiego.

20’ – nieźle zapowiadającą się akcję Skiby, zakończył skuteczną interwencją Ganowicz.

18’ – szybka kontra gości, ale przyjezdnym w końcowej fazie akcji zabrakło dokładności.

14’ – MKS Kluczbork zepchnięty do defensywy, brakuje jednak pomysłu na rozegranie akcji.

11’ – ponownie przed szansą Chmiest, ale jego uderzenie nie sprawiło większych problemów Rudnickiemu.

9’ – już kilkadziesiąt sekund po stracie gola Limanovia mogła wyrównać. W dogodnej sytuacji Chmiest główkował niecelnie.

8' - GOL DLA GOŚCI! Niestety błąd przytrafił się Sotnickiemu (piłka skozłowała przed bramkarzem, co zapewne utrudniło mu właściwą interwencję), który odbił piłkę przed siebie po strzale z dystansu Ariana. Z okazji skorzystał Orłowicz i z bliska umieścił futbolówkę w siatce. To pierwszy gol stracony przez Limanovię w tym sezonie.

5’ – bardzo ostrożna gra obu ekip w defensywie, gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

3’ – Limanovia próbuje przeprowadzać akcje skrzydłami, jednak zarówno Waksmundzki jak i Piwowarczyk nie potrafi się przedrzeć przez szczelną obronę gości.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10. Stal Stalowa Wola 4 6 2 0 2 3-5 1 0 0 1-0 1 0 2 2-5
11. Błękitni Stargard Szczeciński 4 6 2 0 2 5-6 1 0 1 4-1 1 0 1 1-5 1 0 0 0 1 0-1
12. Okocimski KS Brzesko 4 5 1 2 1 3-3 0 1 1 1-3 1 1 0 2-0
13. Rozwój Katowice 4 4 1 1 2 5-6 1 1 0 4-3 0 0 2 1-3
14. Stal Mielec 4 4 1 1 2 3-7 1 0 1 1-2 0 1 1 2-5
15. Kotwica Kołobrzeg 4 2 0 2 2 3-6 0 1 1 2-4 0 1 1 1-2
16. Górnik Wałbrzych 4 1 0 1 3 1-4 0 0 2 0-2 0 1 1 1-2
17. Nadwiślan Góra 4 1 0 1 3 1-6 0 0 3 1-6 0 1 0 0-0
18. Wisła Puławy 4 1 0 1 3 0-6 0 1 1 0-1 0 0 2 0-5

tabela: 90minut.pl