13°   dziś 13°   jutro
Niedziela, 29 września Michał, Michalina, Franciszek, Rafał, Gabriel

Limanovia rozgromiła Olimpię Pisarzowa na inaugurację sezonu

Opublikowano 12.08.2017 18:58:50 Zaktualizowano 04.09.2018 13:57:49 jaca

I kolejka, IV liga, Małopolska-wschód. W pierwszym meczu nowego sezonu w derbach ziemi limanowskiej Limanovia pokonała u siebie beniaminka rozgrywek. Hat-tricka zdobył Piotr Kaczor.

LIMANOVIA LIMANOWA – OLIMPIA PISARZOWA 5:0 (3:0)

1:0 Kaczor 9, 2:0 Krywoborodenko 37, 3:0 Kaczor 43, 4:0 Burkat 64, 5:0 Kaczor 88.

Żółte kartki: Pociecha, Nawalaniec, Dudek. Widzów 400.

LIMANOVIA: Bomba (80 Kordeczka) – Śmierciak (56 K. Mus), Ślazyk, Orłowski, Witek – Piwowarczyk (63 Jeż), K. Kurczab, Jacak (63 Król), Lampart – Kaczor, Krywoborodenko (56 Burkat).

OLIMPIA: Tomasik (54 Wielek) – Skrzypiec, Pociecha, Górski, Rząca – Weber (81 Nawalaniec), Dudek, Hutek, Koralik (85 Bojar) – Michalik, Kubicki.

Olimpia przyjechała do Limanowej tylko z trzema rezerwowymi zawodnikami i bez drugiego bramkarza. Gdy w 54 minucie kontuzji doznał Tomasik, to między słupkami pojawił się nominalny pomocnik, Wielek. W Limanovii w drugiej połowie zadebiutował na czwartoligowych boiskach Maciej Kordeczka (z drużyny juniorów).

Przewaga Limanovii od początku spotkania była bardzo wyraźna. Już w 9 minucie Kaczor oddał sprytny strzał z 16 metrów w krótki róg i Tomasik skapitulował. Na 2-0 podwyższył imponujący szybkością Krywoborodenko, wykańczając składną akcję swojego zespołu (asystę zanotował Piwowarczyk). Tuż przed przerwą precyzyjny strzał z rzutu wolnego z około 30 metrów oddał Kaczor. Po zmianie stron gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku. W 64 minucie z piłkę z autu wyrzucił M. Król i przy biernej postawie obrońców gości na czystą pozycję wyszedł Burkat, który w swoim debiucie zdobył gola. Wynik spotkania ustalił Kaczor wykorzystując dokładne podanie K. Musa z głębi pola.