Limanovia w II lidze!
Zarząd PZPN zgodził się na fuzję Limanovii Szubryt Limanowa z Kolejarzem Stróże. Oznacza to, że Limanovia zajmie miejsce drużyny ze Stróż w II lidze.
Limanovia Szubryt Limanowa zastąpi również Kolejarza w Pucharze Polski. Do rozgrywek przystąpi już od I rundy, gdy przed własną publicznością zmierzy się z Wisłą Puławy.
Przypomnijmy, że po reorganizacji rozgrywek, od nadchodzącego sezonu w II lidze będzie tylko jedna grupa (do tej pory były dwie). Limanovia w sezonie 2013/2014 spadła do III ligi, ale dzięki fuzji z Kolejarzem będzie nadal grała w II lidze. Zespół ze Stróż utrzymał się wprawdzie w I lidze, ale nie otrzymał licencji na grę na zapleczu ekstraklasy, co było równoznaczne z degradacją. Po tej decyzji z klubu wycofał się senator Stanisław Kogut, a Kolejarz znalazł się na skraju upadku. Posiadając jednak licencje na grę w II lidze stał się obiektem zainteresowań wielu klubów. Wyścig o fuzję z Kolejarzem wygrała Limanovia.
- Miejski Klub Sportowy Limanovia i Klub Sportowy Kolejarz Stróże obopólnie w swoich gremiach klubowych podjęły uchwały o dokonaniu fuzji i połączeniu Stowarzyszenia MKS Limanovia z sekcją piłki nożnej Klubu Kolejarz Stróże – informowała wczoraj Limanovia na swojej oficjalnej stronie internetowej. - Oba kluby połączyłyby się w ten sposób na mocy Uchwały nr V/37 z 29.09.2000 r. Zarządu PZPN o członkostwie. Zgodnie z paragrafem 22 tej uchwały, dopuszczalna jest takowa fuzja między dwoma klubami, których siedziby znajdują się na terenie jednego związku piłki nożnej. W dniu 17 lipca Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie zatwierdził wniosek obydwu klubów o dokonanie fuzji.
Co ciekawe Zarząd PZPN nie zgodził się dzisiaj na fuzję Floty Świnoujście (I liga) ze Stalą Rzeszów, wskazując na uchybienia proceduralne.
Może Cię zaciekawić
Zasłabł na szlaku. GOPR ostrzega: wędrówka „na kacu” i z chorym sercem to igranie ze śmiercią
Wypadki w górach i na lokalnych szlakach często są wynikiem nagłego załamania pogody lub nieszczęśliwego potknięcia. W tym przypadku zawinił ...
Czytaj więcejEuropejska branża motoryzacyjna po raz trzeci w kryzysie półprzewodnikowym
- Europejska branża samochodowa przechodzi już trzeci poważny wstrząs związany z półprzewodnikami. Pierwszy rozpoczął się 5 lat temu podczas...
Czytaj więcejCały ruch tranzytowy z Zakopianki zostanie skierowany przez Mszanę Dolną i DK28
Decyzja drogowców o tymczasowym zamknięciu dwukilometrowego tunelu S7 wymusiła wyznaczenie objazdów. Objazd poprowadzono bezpośrednio przez DW968...
Czytaj więcejEkspert: Kościół nie unieważnia małżeństwa, tylko stwierdza nieważność jego zawarcia
Sąd Metropolitalny Szczecińsko-Kamieński w 2025 r. przyjął 40 pozwów o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Rok wcześniej – 52, w 2023 r...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
4 czerwca 1989 roku wybraliśmy nową Polskę, to była czerwona kartka dla komunistów
Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą a przedstawicielami solidarnościowej opozycji i Ko...
Czytaj więcejKatastrofa śmigłowca. Odnaleziono wrak maszyny i ciało pilota
Dziś (4 czerwca) w godzinach porannych po kilku godzinach poszukiwań służby zlokalizowały miejsce katastrofy śmigłowca w Beskidzie Wyspowym. Wr...
Czytaj więcejObowiązek używania kasków przez młodych rowerzystów i kierujących e-hulajnogami
W środę weszła w życie część nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Zgodnie z nowymi przepisami rowerzyści i kierujący hulajnogą elektryczną l...
Czytaj więcejWzmożone działania policji na drogach
W związku z wyjazdami na długi weekend i spowodowanym tym natężeniem ruchu, szczególnie na głównych ciągach komunikacyjnych oraz trasach prowa...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (37)
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że taki przekręt z licencją jest niezgody z prawem i PZPN dobrze o tym wie. Ciekawe kto ile dostał.
To co: Kolejarz Limanowa czy Limanovia Stróże?
Gratuluje Zbyszku.
Mamy wielkiego prezesa :)
Nie pi... głupot wielki wiślaku z Bożej łaski, tylko krytyka typowy Polak-pies ogrodnika a co cie to nie chcesz nie chodź na stadion i tyle. Jak Ty masz taki wielki honor to może nie chowaj się już pod nickiem. LIMANOVIA!!!!
Jeszcze raz gratuluję!!!!
NIECH ŻYJE WIŚLAK
jeżeli jesteś tak bardzo wtajemniczy w sprawy Limanovii to zauważ że Limanovia i Kolejarz połączyły się na zasadzie fuzji, więc nie doszło do żadnego sprzedawania licencji. Tak więc wypadałoby czytać ze zrozumieniem wszelkie artykuły, a dopiero później się wypowiadać, jak zwykle w typowy dla Ciebie krytyczny sposób.
Co do braw dla całego zarządu to nie klaszczmy aż tak głośno bo nie wszyscy na to zasługują.
To co zmiana prezesa ?? :) idźmy za postępem.
https://www.youtube.com/watch?v=gn0wh_U2XhY
Gówno, a nie jakaś tam fuzja, po psostu kupili sobie licencję, bo Pan Szybryt chce sie rozwinąć na reszte Polski - oto jest prawda !!!!!!!
A Wy macie cały czas zamydlane oczka, że bedzie to dobrze dla regionu, miasta i ludzi. Gówno prawda i tyle !!! Jedyne korzyści jakie ktoś będzie czerpał to Szubryt, i tyle. A Wy się cieszycie tą zasraną drugą ligą.......
I niby ta drużyna jest na to gotowa???? Stare piłkarzyki sie będą bawić i siorbać kasę, nic więcej.
A KUPOWANIE LICENCJI JAK SIĘ ZAPIE.....ŁO CAŁY SEZON JEST NIE W PORZĄDKU !!!!!
WON Z MIASTA, WON DO STRÓŻY - TAM SIE BAWCIE, PANIE SZUBRYT, KULMA, MIZGAŁA, CZECZÓTKA I RESZTA PATAŁACHÓW, Którzy nie maja pojecia o piłce !!!!!!!!!
na błędach człowiek się uczy frycowe było zapłacone
teraz tylko będzie lepiej oby :)
GRATULACJE !
Zbyszku trzymam kciuki i liczę na awans do I-Ligi :)
bo z utrzymaniem nie powinno być problemu
pozdrawiam kibiców
Taki sposób utrzymania w lidze wywołuje jedynie niesmak.
Obyśmy sie utrzymali w tej II Lidze a nie wyrzucili pieniadze w błoto.
Ktoś popełnił błąd w 1 meczu - i nie poniósł konsekwencji nikt- A to ze kupili sobie wejście, to co niby rekompensata???
Jesteście po prostu ślepi, i tyle !!!!
PROSTYTUCJA W BIAŁY DZIEŃ!!
z młyna
No dobra jest liga za Kolejarza, a co z ich zawodnikami? Są lepsi od Limanovii, jakoś cisza, a tylko po przejęciu też drużyny Kolejarza mogło by coś wyjść.
maslo czyli prawda ligowa po polsku tak ? awans przy stole !!!! ja taki awans ....!!!!!!!!!
Awansu nie ma tylko brak spadku, a ja też p... rozgrywki w biurze a nie na boisku.
To ma być niby sport? Wystarczy mieć odpowiednią kasę :(.
I takiego postępowania uczy się młodzieży - to ma być moralne, etyczne, honorowe i fair play ;).
Żenada!