Niespodzianka w Ujanowicach. AKS wygrywa z Orkanem Szczyrzyc.

Opublikowano 24.10.2015 17:56:54 Zaktualizowano 04.09.2018 14:06:33 jaca

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz). Beniaminek rozgrywek AKS Ujanowice pokonał u siebie czołową drużynę ligi, Orkana Szczyrzyc.

AKS UJANOWICE – ORKAN SZCZYRZYC 2 : 1 (0 : 0)

1-0 Kiławiec 50, 2-0 Daniel Pławecki 56, 2-1 Wrona 60 (karny).

AKS: M. Gwiżdż – Firlej, Zelek, P. Kmiecik (15 Dudek), Jasica – S. Pasionek, J. Stach (85 Przystał), D. Augustyn (75 D. Kmiecik), R. Augustyn – Daniel Pławecki, Kiławiec (89 R. Gwiżdż).

ORKAN: Piksa – Kruczek (70 Łabędź), Klima, Nowak, Gargas – K. Wójs (60 Limanówka), Majeran (80 P. Wójs), Skrzypiec, Wrona – Wardęga (75 Stelmach), Oleksy.

Pierwsza połowa była wyrównana. Gospodarze stwarzali zagrożenie pod polem karnym rywali głównie po stałych fragmentach gry. Goście również nie wykorzystali kilku sytuacji na objęcie prowadzenie. Wpływ na losy spotkania miał przede wszystkim bardzo dobry początek drugiej połowy w wykonaniu AKS-u. Dwa szybko stracone gole nie podłamały Orkana, który wkrótce zdobył kontaktową bramkę. Goście dążyli do wyrównania, ale groźniejsze sytuacje stworzył beniaminek z Ujanowic. M.in. po strzale grającego trenera AKS-u, Rafała Augustyna piłka odbiła się od słupka.

Tak padły gole:

1-0 – indywidualna akcja Kiławca, który zdecydował się na strzał z 25 metra i piłka po ziemi wpadła w długi róg

2-0 – Daniel Pławecki wykorzystał fatalny błąd obrońcy Orkana i w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości podwyższył rezultat spotkania.

2-1 – w polu karny Dudek sfaulował Oleksego, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Wrona.