19°   dziś 18°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

„Okręgówka”: Łosoś załatwiony jednym trafieniem

Opublikowano 26.04.2015 19:37:55 Zaktualizowano 04.09.2018 14:09:28 jaca

Olimpia Pisarzowa pokonała u siebie Łososia Łososina Dolna 1-0. Jedynego gola zdobył pozyskany w przerwie zimowej z B-klasowej Iskry Chełmiec, Zięcina.

OLIMPIA PISARZOWA – ŁOSOŚ ŁOSOSINA DOLNA 1 : 0 (0 : 0)

1-0 Zięcina 57.

Żółte kartki: Wańczyk

OLIMPIA: Borzęcki – Maślanka, Kandyfer, Górski, Pustelnik – Kociołek, Wańczyk, Zięcina, Nawalaniec (66 Jabłoński) – Sobonkiewicz (69 Połomski), Zygmunt.

Mecz był ciekawym i emocjonującym spotkaniem. Gospodarze szanse na objęcie prowadzenia mieli już w 5 minucie, ale Wańczyk uderzył z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką, Chwilę później na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Pustelnik i piłka odbiła się od słupka. W 15 minucie Kociołek z 5 metrów posłał futbolówkę nad poprzeczką. Łosoś groźnie odpowiedział w 31 minucie, gdy po strzale zawodnika gości piłka minimalnie minęła słupek. Tuż przed przerwą ponownie szansę na gola miała Olimpia, ale Nawalaniec uderzając w dłuższy róg minimalnie chybił.

Po zmianie stron gospodarze przystąpili do bardziej zdecydowanych ataków. W 46 minucie fatalnie z 7 metrów spudłował Zygmunt. W 57 minucie Olimpia wyszła na prowadzenie. Obrońcy gości zbyt krótko wybili piłkę z własnego pola karnego, a Zięcina pięknym uderzeniem z 25 metrów umieścił piłkę w siatce. Łosoś do wyrównania mógł doprowadzić w 65 minucie, ale po strzale zawodnika gości trafiła w słupek. Gospodarze szanse na podwyższenie rezultatu mieli w doliczonym czasie gry. Przed szansą na gola stanął Połomski i Kociołek, ale drugi z wymienionych fatalnie przestrzelił.