11°   dziś 12°   jutro
Niedziela, 06 października Artur, Brunon, Fryderyk, Fryderyka, Petra

Olimpia wreszcie zwycięska

Opublikowano 12.06.2016 15:27:14 Zaktualizowano 04.09.2018 14:03:13 jaca

V liga („okręgówka”, Nowy Sącz). Po kilku bardzo słabych spotkaniach spotkaniach Olimpia Pisarzowa dzisiaj wygrała u siebie z ULKS Korzenna.

OLIMPIA PISARZOWA – ULKS KORZENNA 3 : 2 (0:1)

0:1 Michalik 37, 1:1 Kociołek 68, 2:1 Wańczyk 70, 3:1 Nawalaniec 88, 3:2 Grząbel 90(+4)

Sędzia: Krzysztof Majewski (Nowy Targ). Żółte kartki: Wańczyk, Kociołek, Bojar – M. Kantor, Szczerba dwie (czerwona kartka w 75 minucie).

OLIMPIA: Ciuła – Pustelnik (75 Smoleń), Górski, Sejmej (65 Bojar), Tumidaj – Szkaradek, Pociecha, Wańczyk, Nawalaniec – Kociołek, Kubicki.

Już w pierwszej połowie Olimpia posiadała przewagę, ale w dogodnych sytuacjach skuteczności zabrakło Kociołkowi i Sejmejowi. Po zmianie stron Olimpia wreszcie okazała się skuteczna i zasłużenie wygrała.

Tak padły gole:

0-1 Michalik wykorzystał błąd obrony gospodarzy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem wpakował piłkę do siatki.

1-1 – strzał na bramkę rywali oddał Nawalaniec, bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, ale nadbiegający Kociołek skuteczną dobitką doprowadził do wyrównania.

2-1 – indywidualna akcja Wańczyka minął trzech obrońców i celnym uderzeniem z 17 metrów pokonał bramkarza gości.

3-1 – z 17 metrów z rzutu wolnego strzelał Wańczyk bramkarz odbił piłkę przed siebie a ze skuteczną dobitką zdążył Nawalaniec

3-2 – po podaniu Michalika piłkę w pustej bramce z dwóch metrów umieścił Grządel.