28°   dziś 27°   jutro
Piątek, 28 czerwca Leon, Ireneusz, Florentyna, Ligia

Olimpia zgasiła Płomień. Orkan wygrał z czołową drużyną.

Opublikowano 04.10.2014 17:38:24 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:20 jaca

Liga okręgowa, Nowy Sącz: W derbach ziemi limanowskiej Olimpia Pisarzowa wygrała na wyjeździe z Płomieniem Limanowa. Goście kończyli ten mecz w dziewiątkę. Kryzys formy ma już za sobą Orkan Szczyrzyc, który dzisiaj wygrał w Szaflarach 4-2.

PŁOMIEŃ LIMANOWA – OLIMPIA PISARZOWA 1 : 3 (0 : 2)

0-1 Maciaszek 15, 0-2 Kubicki 31, 1-2 Jantas 60, 1-3 Połomski 82 (karny)

Sędzia główny: Mariusz Zoń (Nowy Targ). Żółte kartki: T. Łątka – Fałowski, Sejmej, Maciaszek dwie, Ojrzanowski dwie. Czerwone kartki: Maciaszek 89, Ojrzanowski 90+2 (obaj Olimpia, w konsekwencji drugich żółtej).

PŁOMIEŃ: Ł. Koza – Bukowiec, Guzik, Zawada, M. Łątka – Kaim, Sz. Koza, Jantas (73 Musiał), T. Łątka – Odziomek, Kowalczyk.

OLIMPIA: Borzęcki – Maślanka, Sejmej, Fałowski, Jabłoński – Górski (66 Tumidaj), Połomski (85 Ojrzanowski), Dudek (46 Sobonkiewicz), Kociołek (89 Nawalaniec) – Maciaszek, Kubicki.

Beniaminek z Limanowej po serii bardzo dobrych spotkań tym razem musiał pogodzić się z porażką. Gospodarze wyraźnie przespali pierwszą połowę, w której Olimpia posiadała znaczącą przewagę. Goście z wielu sytuacji podbramkowych wykorzystali dwie. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główka popisał się Maciaszek. W 31 minucie Kubicki wygrał pojedynek sam na sam z Ł. Kozą podwyższając na 2-0. Po zmianie stron Płomień grał już całkiem inaczej i posiadał przewagę. Bardzo dobrą okazję zmarnował T. Łątka, ale w 60 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony, kontaktowego gola z 11 metrów zdobył Jantas. Gospodarze cały czas atakowali, jednak w 82 minucie to goście strzelili gola. Piłkę ręką w polu karnym zagrał Guzik, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Połomski. Płomień ambitnie dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu. W 88 minucie po strzale T. Łątki piłka odbiła się od słupka.

LKS SZAFLARY – ORKAN SZCZYRZYC 2 : 4 (2 : 2)

Po 15 minutach gospodarze prowadzili 2-0.

Gole dla gości: Król 22, 26,90, Tabor 70.

ORKAN: Piwowarczyk – Gargas, Trpuła, Barzyk, Wojtas (43 Wojtas) – Łabędź (70 Duchnik), Kurczab, Klima, Wrona – Tabor, Król.

Pozostałe spotkania z udziałem drużyn z powiatu limanowskiego odbędą się jutro, terminarz: http://www.limanowa.in/sport;pilkarska-ligowa-rywalizacja-w-regionie,19186.html