Orkan Szczyrzyc pokonał Limanovię. Smutek mimo awansu (wideo)
V LIGA („okręgówka”, Nowy Sącz). W zaległym spotkaniu Orkan Szczyrzyc pokonał Limanovię Limanowa. Z końcowego wyniku cieszyli się gospodarze, natomiast goście mimo zagwarantowania sobie awansu nie świętowali wywalczenia IV ligi
ORKAN SZCZYRZYC – LIMANOVIA LIMANOWA 1 : 0 (1 : 0)
1:0 Oleksy 30.
Sędzia główny: Krzysztof Budnik (Nowy Sącz). Żółta kartka: D. Nowak, Wardęga, P. Wójs, Gargas – N. Czaja, Kandel. Widzów 300.
ORKAN: K. Piwowarczyk – Gargas, Stelmach, Olbrycht, Wiktor – Nowak, Gnyla (90 Kruczek), Wardęga (90 Łabędź), Tabor – Oleksy (66 Limanówka), P. Wójs.
LIMANOVIA: Mastalerz – Mąka, Wierzycki, Ruchałowski, D. Kurczab (73 Kandel) – Wsół (55 N. Czaja), Lichota, Ślazyk, K. Kurczab – J. Piwowarczyk, Kurek (70 Kożuch).
W Szczyrzycu oficjalnie otwarto wyremontowany stadion piłkarski. Był to jednocześnie mecz na szczycie w nowosądeckiej okręgówce. Prowadząca w tabeli Limanovia zmierzyła się z trzecim w tabeli Orkanem. Zespołowi gości do zagwarantowania sobie awansu do IV ligi wystarczyła nawet porażka maksymalnie dwoma bramkami. Orkan za wszelką cenę chciał wygrać bowiem do drugiego w tabeli Sokoła Słopnice przed tym meczem tracił cztery punkty (awans wywalczą dwie najlepsze drużyny).
Pierwsza połowa nie była porywająca. Rywalizacja toczyła się głównie w środkowej części boiska. Gospodarze pierwszą groźną akcję wypracowali w 30 minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Podanie ze środka pola od Tabora otrzymał Oleksy, wpadł w pole karne i celnym strzałem pokonał Mastalerza. Cztery minuty później Limanovia mogła doprowadzić do wyrównania. Po podaniu J. Piwowarczyka z 14 metrów uderzał K. Kurczab i bramkarz gospodarzy z trudem wybił na rzut rożny.
Po zmianie stron mecz był nadal bardzo wyrównany. Orkan zadowolony z prowadzenia skoncentrował się przede wszystkim na obronie dostępu do własnej bramki, ale przeprowadzał także groźne kontry. Goście najbliżsi zdobycia wyrównania byli w 73 minucie, wówczas Kożuch w znakomitej okazji nieznacznie przestrzelił.
- Chłopcy schodzili z boiska bardzo rozczarowani – powiedział po meczu trener Limanovii, Mateusz Wroński. – Nikt z nas dzisiaj nie będzie świętował awansu, bo chcieliśmy go przypieczętować zwycięstwem w Szczyrzycu. Mieliśmy również okazje, żeby przynajmniej wywalczyć remis. Był to wyrównany mecz walki, w którym rywale mieli więcej szczęścia. Myślę, że ten awans poczujemy dopiero w kolejnym spotkaniu, który mam nadzieję wygramy.
Może Cię zaciekawić
Już jutro nad Gdańskiem, Warszawą i Krakowem będzie można zobaczyć myśliwce F-35 (znane godziny przelotu)
Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej, pierwszym miastem, nad którym odbędzie się przelot samolotów F-35, będzie Gdańsk - około godz...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcejPo intensywnych opadach przekroczone stany ostrzegawcze
Jak wynika z danych IMGW, w ciągu minionej doby w Zakopanem spadło niemal 56 litrów wody na metr kwadratowy. Na Hali Gąsienicowej oraz na Kasprowy...
Czytaj więcejUwaga na toksyczne gąsienice! Krakowski Sanepid ostrzega przed korowódką dębówką
Korowódka dębówka (z pozoru przypominająca zwykłą, włochatą gąsienicę o długości ok. 3 cm) może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowi...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Przy rejestracji używanego auta nie trzeba już pokazywać tablic w urzędzie
Szef resortu infrastruktury poinformował we wpisie na platformie X, że oświadczenie, które trzeba będzie złożyć w urzędzie, musi zawierać in...
Czytaj więcejUruchomiono odcinkowy pomiar prędkości na DK28
Oficjalne komunikaty brzmią dumnie, ale dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego regionu oznaczają jedno: zero tolerancji dla pośpiechu. Nowy syst...
Czytaj więcejZasłabł na szlaku. GOPR ostrzega: wędrówka „na kacu” i z chorym sercem to igranie ze śmiercią
Wypadki w górach i na lokalnych szlakach często są wynikiem nagłego załamania pogody lub nieszczęśliwego potknięcia. W tym przypadku zawinił ...
Czytaj więcejCały ruch tranzytowy z Zakopianki zostanie skierowany przez Mszanę Dolną i DK28
Decyzja drogowców o tymczasowym zamknięciu dwukilometrowego tunelu S7 wymusiła wyznaczenie objazdów. Objazd poprowadzono bezpośrednio przez DW968...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (28)
Jednak przyśpiewki o sprzedaniu się Limanovii nie pomogły która zrobiła to po raz kolejny.
@romcio1985 Słopnice od początku jako cel miały utrzymanie w lidze, co już dawno sobie zapewnili, więc nie ciąży na nich żadna presja. A z Heleny raczej bym nie kpił, że przegrała z 'Płomykami' 6:1, bo przecież ostatnio z Limanovia zremisowała, i tu szczęście sprzedawczyków nawet że nie przegrali.
A jeśli chodzi o mecz ze Szcyrzycem to wy (Limanovia) przegraliście ze Szcyrzycem oba, więc i tu bym nie kpił gdyż Sokół jeden przegrał, jexen wygrał. Pozdrawiam sprzedawczyków.. Oby wasi rywale w przyszłości mieli jeszcze mniej honoru od was.
To sie nie miesci w glowce !!!Limanovia sprzedaje mecze nawet w okregowce ah co ja widze Limanovia daje dupy tak ze w piatej lidze:)
1. Sytuacja w pierwszej połowie , Wierzycki przegrywa pojedynek z gościem o głowe niższym ( niespotykane) gość wychodzi sam na sam a zawodnik limanovi wraca za nim jakby biegł z koszykiem na grzyby :) - w normalnym meczu wierzycki obiegłby go trzy razy albo przerwał akcje wczesniej faulem a tu całkowicie odpuścił. Przypadek?:)
2. Błąd w rozegraniu głupia strata w środku pola i poszła kontra dla orkana:) w normalnym meczu znając wszystkich napinaczy oraz charaktery zawodników gości, zawodnik który stracił dostałby konkretna zje*e jak w każdym innym meczy w podobnych sytuacjach:) a to co ? zero napinki ?:) Przypadek?:)
3. Bramka dla orkana, zasypia prawy obrońca limanowi ewidentny błąd :) orkan strzela na 1:0 i w szeregach limanowi spokój ? ( jakiś cud chyba) bo normlanie w innym meczu dostałby taka zje*e od ślazyka albo wierzyckiego ze masara :) a tu cisza:) przypadek?:)
4. Druga połowa , Wsół dowiaduje się ze zaraz bedzie zmiana i zejdzie z boiska po czym ze środka boiska biegnie ukradkiem w stronę trybun aby skraść kilka cennych sekund przy zmianie:) (zaraz... cos tu nie gra przecież przegrywają 1:0 :P) przypadek?:)
5. Sytuacja w środku pola bezpańska piła, do piłki biegnie slazyk i zawodnik orkana w ostatniej chiwli slazyk cofa nogę heh normalnie w takiej sytuacji slazyk pojechałby jak nieraz na prostej nodze i albo zdobyłby piłkę albo uje*ał noge przeciwnikowi :) a tu tak cofnał noge i odpuścił mimo ze miał bliżej do piłki :) przypadek?:)
6. Zmiana w organie, gość schodzi w tempie żółwia :) (derby ziemi limanowsikiej stan 1;0 dla orkana) a tu nagle nikt z LImanovi nie prostestuje nie pospiesza sędziego, gdzie w innym meczu juz by sie sypały kur*y do sedziego i do zawodnika schodzącego, nagle jakoś wszyscy tacy spokojni :) jakis cud chyba :) przypadek?:)
7. Ostatnie minuty meczu ewidentny karny dla limanowi sędzia jednak gwizda faul dla Orkana :) w normlanym meczu derbowym sędzia zostałby zjedzony przez zawodników limanowi ze ślazykiem , wierzyckim i czają na czele :) a tu taki spokój nikt nie protestuje :) przypadek:) ???
I to tylko kilka faktów :) a sytuacji w meczu było o wiele wiele wiecej co ewidentnie było widać z boku :)
Pan ' trener ' mówi że to mecz walki?:) heh chyba meczu walki nie widział:) zwłaszcza w derbach:)
ale z drugiej strony wszyscy o tym wiedzieli i to było do przewidzenia:) !!!
Pozdo Limanowska SŁAWAO !!! HAHAHA