21°   dziś 22°   jutro
Czwartek, 04 lipca Odon, Malwina, Teodor, Elżbieta, Zygfryd, Aurelia

Płomień pokonał Helenę. Zwycięski gol Tomasza Łątki.

Opublikowano 16.04.2017 11:12:11 Zaktualizowano 04.09.2018 13:59:05 jaca

V LIGA („OKRĘGÓWKA”), Nowy sącz. Płomień Limanowa wygrał u siebie z Heleną Nowy Sącz 1-0.

PŁOMIEŃ LIMANOWA – HELENA NOWY SĄCZ 1:0 (1:0)

1:0 T. Łątka 31.

Żółte kartki dla Płomienia: Zawada, T. Łątka.

Płomień: Ł. Koza – K. Hałapa, Zawada, Sz. Koza, Dutka – Jańczy, M. Łątka (76 Piórkowski), Rębilas (90 Łącki), T. Łątka – Kęska (46 Dudek), Haszczyc (85 Majcher).

Płomień w pierwszej połowie posiadał znaczącą przewagę i miał kilka sytuacji na zdobycie gola. Jednak pierwszą okazję na objęcie prowadzenia miała Helena, ale w 20 minucie Maciaszek przegrał pojedynek sam na sam z Ł. Kozą. W 29 minucie z lewej strony dośrodkował Kęska, ale z bliskiej odległości spudłował Jańczy. Chwilę później gospodarze byli już na prowadzeniu. Fatalny błąd popełnił bramkarz Heleny, który wypuścił piłkę z rąk interweniując na linii pola karnego. Z prezentu skorzystał T. Łątka, przejął futbolówkę i umieścił ją w siatce. W 33 minucie ponownie na listę strzelców mógł się wpisać T. Łątka, ale tym razem piłka po jego strzale odbiła się od słupka. Tuż przed przerwą po podaniu T. Łątki z kilku metrów spudłował Jańczy.

Po zmianie stron Płomień spisał się już znacznie gorzej, ale jeszcze słabsza była postawy Heleny, dlatego kibice byli świadkami bardzo przeciętnego pojedynku. Dla Płomienia okazji w drugiej połowie nie wykorzystał Jańczy oraz Rębilas z Piórkowskim.

1. Sandecja II Nowy Sącz 17 45 15 0 2 73-23
2. Olimpia Pisarzowa 18 44 14 2 2 42-16
3. Jarmuta Szczawnica 17 37 11 4 2 46-20
4. Sokół Słopnice 18 36 11 3 4 56-25
5. Kolejarz Stróże 18 35 11 2 5 50-34
6. LKS Szaflary 16 29 9 2 5 33-29
7. Płomień Limanowa 18 27 8 3 7 31-34
8. Gród Podegrodzie 19 26 8 2 9 42-44