11°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Sześć goli w derbach ziemi limanowskiej. Limanovia wraca na pozycje lidera.

Opublikowano 25.03.2018 17:34:14 Zaktualizowano 04.09.2018 13:51:37 jaca

IV LIGA, GRUPA MAŁOPOLSKA-WSCHÓD. Limanovia wygrała na wyjeździe z Olimpią Pisarzowa i wróciła na pozycję lidera (wczoraj prowadząca od tygodnia w tabeli Barciczanka zremisowała u siebie 1-1 z MLKS Żabno).

OLIMPIA PISARZOWA - LIMANOVIA LIMANOWA 2:4 (0:3)

0:1 Lampart 6 (karny), 0:2 Orłowski 11, 0:3 Lampart 39, 0:4 Burkat 55, 1:4 Pociecha 74 karny, 2:4 Kubicki 87.

OLIMPIA: Tomasik - Rząca, Pociecha, Koralik, Skrzypiec (46 Nawalaniec, 61 Duda) - Michalik, Woźniak, Weber, Wielek (46 Potoniec), Krasiński (80 Smoleń) - Kubicki.

LIMANOVIA: Bomba - Nowak (70 Plata), Śmierciak, Witek, K. Mus (65 G. Mus) - Lampart, K. Kurczab (75 Paweł Matras), Orłowski, Jacak, Kaczor - Burkat.

Sędzia główny: Marcin Kuś (Tarnów).

Dla Olimpii Pisarzowa był to już drugi mecz w rundzie wiosennej. Przed tygodniem przegrała na wyjeździe z inną czołową drużyną Barcziczanka Barcice 0-5. Tym razem beniaminek z Pisarzowej również był bliski dotkliwej piłkarskiej klęski, jednak dzięki ambitnej postawie w końcówce spotkania zdołał zmniejszyć rozmiary porażki.

Mecz ułożył się fatalnie dla gospodarzy, którzy już po 11 minutach przegrywali dwoma bramkami. Najpierw w polu karnym Koralik sfaulował Lamparta, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany. Po chwili po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Orłowski (asysta Jacaka). Takie otwarcie spotkania miało decydujący wpływ na dalszy przebieg spotkania. Limanovia posiadała wyraźną przewagę i jeszcze przed przerwą podwyższyła rezultat spotkania, gdy po podaniu od Jacaka ponownie na listę strzelców wpisał się Lampart. W 55 minucie goście prowadzili już różnica czterech goli. Precyzyjnie dośrodkował Jacak, a akcję celną główką wykończył Burkat. W ostatnim kwadransie Olimpia zmniejszyła rozmiary porażki. Najpierw w polu karnym sfaulowany został Kubicki, a podyktowaną jedenastkę wykorzystał Pociecha. Gospodarze ambitnie grali do końca, a wynik spotkania ustalił Kubicki.

W szeregach Limanovii na czwartoligowych boiskach zadebiutował Paweł Matras z drużyny juniorów młodszych.

1. Limanovia Limanowa 16 33 10 3 3 42-17
2. Barciczanka Barcice 17 33 10 3 4 36-18
3. Bocheński KS 14 28 9 1 4 27-11
4. Lubań Maniowy 16 27 7 6 3 27-19
5. MLKS Żabno 16 25 6 7 3 25-19
6. Tarnovia Tarnów 16 25 7 4 5 27-22
7. Glinik Gorlice 15 25 8 1 6 31-31
8. Poprad Muszyna 15 24 7 3 5 25-18