9°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Wioletta Orczykowska: osiem medali na Mistrzostwach Polski

Opublikowano 22.07.2015 10:40:33 Zaktualizowano 04.09.2018 14:08:09 jaca

W dniach 15-17 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się XXI Olimpiada Młodzieży – Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat. Znakomicie zaprezentowała się w zawodach Wioletta Orczykowska z Męciny.

Zdolna pływaczka w przeszłości reprezentowała Limanowa Swim a obecnie Jordan Kraków.

Pierwszego dnia mistrzostw w Ostrowcu Świętokrzyskim Wiola zdobyła trzy medale. Srebro na 50 metrów stylem dowolnym, złoto na 200 m stylem dowolnym i złoty medal w sztafecie dziewcząt 4 x 200 m stylem dowolnym. Drugi dzień Mistrzostw to kolejne medale: srebrny na 400 m stylem dowolnym i złoty w sztafecie 4 x 100 m stylem dowolnym.
Podczas ostatniego dnia zawodów zawodniczka zdobyła następne 3 krążki: srebrny na 100 i 800 m stylem dowolnym, oraz brązowy w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym.

Tegoroczne zawody były dla Wioletty ostatnimi zawodami juniorskimi rangi mistrzowskiej najbardziej obfitującymi w medale. Zdobyła łącznie 8 medali – 5 indywidualnie i 3 w sztafetach, poprawiając przy tym swoje rekordy życiowe. Przez Polski Związek Pływacki została wybrana do Pocztu Sztandarowego podczas zawodów. Zawodniczka odbierała również puchary dla Okręgu Małopolskiego i puchar dla klubu MKS Jordan Kraków za zajęcie drugich miejsc w klasyfikacji końcowej.

Źródło: UG Limanowa.