16°   dziś 12°   jutro
Niedziela, 29 września Michał, Michalina, Franciszek, Rafał, Gabriel

Wysoka forma Orczykowskiej

Opublikowano 01.03.2012 14:31:19 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:55

W Piekarach odbyły się zawody pływackie z cyku Grand Prix Małopolski. W zawodach wystartowały dwie zawodniczki KS Limanowa-Swim: Wioletta Orczykowska i Paulina Widomska.

Zawodniczki wystartowały na tych samych dystansach 100m i 400m stylem dowolnym. Start ten był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się od 9 do 11 marca w Gorzowie Wielkopolskim. Wioletta Orczykowska poprawiła rekord życiowy na 400m stylem dowolnym o 6 sekund i uplasowała się na drugim miejscu. Natomiast na dystansie cztery razy krótszym nie dała szans swoim rówieśniczkom pokonała wszystkie, wygrywając i zdobywając najwięcej punktów wielobojowych. Dzięki temu została najlepsza zawodniczką  GPM wśród 15 latek. Paulina startując na 400m po raz pierwszy w swojej karierze, uzyskała rekord życiowy, a na 100m uzyskała wynik pozwalający uplasować się jej w środku stawki.