19°   dziś 19°   jutro
Sobota, 21 września Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

Złoto na Mistrzostwach Polski

Opublikowano 31.05.2013 11:56:04 Zaktualizowano 04.09.2018 14:16:01 jaca

W Nidzicy odbyły się V Techniczne Mistrzostwa Polski w Taekwondo Olimpijskim, które zostały połączone z Pucharem Prezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego a gospodarzem Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego. W rywalizacji udział wzięło blisko 220 zawodników z 27 klubów.

W Mistrzostwach Polski rywalizowali ze sobą juniorzy, młodzieżowcy oraz seniorzy natomiast w turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego brały udział dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych od 8 do 14 roku życia. Na zawodach rozgrywane były kategorie indywidualne oraz poomsae synchroniczne w parach i zespołach

W tych prestiżowych zawodach wzięli udział także zawodnicy z Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark, którzy wystartowali łącznie w 7 kategoriach.

W kategorii młodzik Julia Grochmal zajęła 5 miejsce, a Małgorzata Wagner 3 miejsce (brązowy medal). Jakub Klimek rywalizował w kategorii kadet i zdobył ostatecznie 6 miejsce.

Największa rywalizacja była w kategorii junior, która na Mistrzostwach Polski była punktowana w systemie sportu młodzieżowego. W tej kategorii Izabela Klimek zajęła 8 miejsce, Julia Wagner 11 miejsce, a Gabriela Klimek 18 miejsce. Na duże słowa uznania zasługuje występ drużyny kobiet w kategorii poomsae synchron w składzie Izabela Klimek, Julia Wagner i Aleksandra Grochmal, które po wyrównanej walce z rywalkami z Gdańska i Bydgoszczy zajęły 1 miejsce zdobywając złoty medal. Natomiast w kategorii młodzieżowiec Bartłomiej Kordeczka zajął 2 miejsce i zdobył srebrny medal, a w kategorii senior II srebrny medal zdobył Krzysztof Górski.

Pomimo dużej liczby uczestników z całej Polski i wysokiego poziomu rywalizacji, dziesięcioosobowa reprezentacja Ludowego Klubu Sportowego Taekwondo Tymbark zdobyła łącznie cztery miejsca na podium.