19°   dziś 18°   jutro
Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Czołowe miejsca w Krynicy

Opublikowano 10.09.2013 17:19:18 Zaktualizowano 04.09.2018 14:15:05 jaca

W niedzielę zakończył się Festiwal Biegów w Krynicy. W ciągu trzech dni odbyło się wiele konkurencji biegowych. Wystartowała m.in. Mistrzyni Olimpijska i Mistrzyni Świata w biegach narciarskich, Justyny Kowalczyk z Kasiny Wielkiej.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy z naszego powiatu w Biegu 7 Dolin na dystansie 36 km. Trzecie miejsce z czasem 03:07,57 zajął Piotr Leśniak z Tymbarku reprezentujący WKS Wawel Kraków. Do zwycięzcy stracił niewiele ponad 4 minut. Piąte miejsce zajął Darek Bielak (KS Limanowa Forrest) z czasem 03:15,48. Robert Faron z Zalesia zdecydował się na start na dystansie 100 km. Trasę pokonał w czasie 10:16,54 i zajął 12 miejsce.

Odbyły się również II Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking (4 km). Czwarte miejsce z czasem 00:32,02 zajął Edward Mucha z Limanowa Forrest. Do zwycięzcy stracił zaledwie minutę.

W konkurencji „Życiowa Dziesiątka Taurona” (10 km) w kategorii mężczyzn M64 trzecie miejsce zajął Zygmunt Łyżnicki z Mszany Dolnej (czas: 00:37,17). W Biegu Pod Górę Parkową (1300 m) 11 miejsce zajął Marek Nadkański z Mszany Dolnej (czas: 00:12,06).

W zawodach wystartowała również Justyna Kowalczyk. Na dystansie 10 km (Życiowa Dziesiątka Taurona) mistrzyni biegów narciarskich pokonała w czasie 35 minut i 7 sekund zajmując 9 miejsce wśród wszystkich startujących pań i 3 w swojej kategorii wiekowej.