20°   dziś 21°   jutro
Sobota, 21 września Jonasz, Mateusz, Mirosław, Hipolit, Daria, Wawrzyniec

Huragan nie zdmuchnął Płomienia. Sokół dobija się od dna

Opublikowano 15.09.2014 09:17:32 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:32 jaca

LIGA OKRĘGOWA, NOWY SĄCZ. Płomień Limanowa przywiózł jeden punkt z Waksmundu, a kibice obejrzeli aż sześć goli. Sokół Słopnice dzięki zwycięstwu z Hartem Tęgoborze opuścił ostatnie miejsce w tabeli. W najbliższą środę czeka nas jeszcze pojedynek derbowy KS Tymbark – Olimpia Pisarzowa.

SOKÓŁ SŁOPNICE – HART TĘGOBORZE 2 : 1 (1 : 0)

Szczepan Goliński 32, Sylwester Goliński 90(+4) – Nowak 85(k).

Czerwone kartki: Matras – Nowak (obaj w 90 minucie w konsekwencji dwóch żółtych).

SOKÓŁ: Trzupek – Młynarczyk, Sylwester Goliński, Zaręba, Kaźmierek –Poręba, Bednarczyk (56 K. Kęska), Gros(46 Liszka), Postrożny (65Pierzchała) – Szczepan Goliński, Matras.

Sokół Słopnice odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. W spotkaniu z Hartem niezwykle emocjonująca i nerwowa była końcówka. Na 5 minut przed końcem, gdy Sokół zasłużenie prowadził 1-0, sędzia podjął bardzo kontrowersyjną decyzję przyznając zespołowi gości rzut karny. Na boisku między zawodnikami obu drużyn doszło do przepychanek. Jedenastkę wykorzystał Nowak i wydawało się, że gospodarze w dramatycznych okolicznościach stracą zwycięstwo. Sokół pokazał jednak wielki charakter do końca dążąc do zdobycia gola. W doliczonym czasie gry piękny strzał z rzutu wolnego oddał Sylwester Goliński i trzy punkty zostały w Słopnicach.

HURAGAN WAKSMUND – PŁOMIEŃ LIMANOWA 3 : 3 (1 : 2)

Drożdż 19, Cyrwus 72, Zagata 74 – Kowalczyk 27, T. Łątka 45, T. Łątka 90.

PŁOMIEŃ: Ł. Koza – M. Łątka, Zawada, Guzik, Bukowiec – Jantas (63 Michura), Odziomek, K. Koza (60 S. Koza), T. Łątka – Kaim (70 Musiał), Kowalczyk.

Zawsze groźny na własnym boisku Huragan Waksmund stoczył bardzo ciekawy pojedynek z limanowskim beniaminkiem. Gospodarze objęli prowadzenie w 19 minucie po tym jak Drożdż wygrał pojedynek sam na sam z Ł. Kozą. Goście odpowiedzieli dwoma golami jeszcze przed przerwą. Błędy defensywy gospodarzy wykorzystał Kowalczyk i aktywny T. Łątka. Po zmianie stron Huragan ponownie wyszedł na prowadzenie, ale w 90 minucie remis Płomieniowi zapewnił Tomasz Łątka.