11°   dziś 12°   jutro
Niedziela, 06 października Artur, Brunon, Fryderyk, Fryderyka, Petra

Limanovia dzieli się punktami z ekipą z Pruszkowa

Opublikowano 03.11.2013 12:46:35 Zaktualizowano 04.09.2018 14:14:35 jaca

Kolejnym rywalem Limanovii na drugoligowych boiskach był Znicz Pruszków. Gospodarze w drugiej połowie mieli lepsze okazje na zdobycie zwycięskiego gola.

Padający deszcz (brak zadaszenia) i awaria internetu na stadionie spowodowały w drugiej połowie spore utrudnienia w relacjji on-line. Wkrótce relacja z 2 połowy zostanie uzupełniona.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – ZNICZ PRUSZKÓW 1:1 (0:0)

0:1 Banaszewski 47, 1:1 Dziadzio 53

Sędzia główny: Mirosław Górecki (Katowice). Żółte kartki: Pietras - Januszewski, Tomasz, Olczak, Pieczara, Paluchowski. Widzów 600.

LIMANOVIA: Sotnicki – Basta, Kulewicz (46 Czajka), Garzeł, Majcher – Serafin (74 Pająk), Skiba (63 Komorek), Pyciak, Pietras, Mężyk (46 Sadio) – Dziadzio.

ZNICZ: Pazdan – Banaszewski (90 Muszyński), Bochenek, Januszewski, Jędrych – Kucharski, Machalski (71 Pieczara), Niksiński, Olczak (83 Szymura) – Paluchowski, Tomasz.

W związku z ogłoszoną przez prezydenta żałobą narodową (w ramach uroczystości żałobnych po śmierci Tadeusza Mazowieckiego), mecz został poprzedzony minutą ciszy. Piłkarze wystąpią w czarnych opaskach na rękawach.

Relacja on-line:

Przebieg II połowy (wkrótce relacja z 2 połowy zostanie uzupełniona):

90+5' - koniec meczu.

90+3’ – Limanovia miała znakomitą okazją na kontrę. Akcję faulem przerywa Paluchowski i Tomasz, obaj zostali ukarani za to przewinienie żółtymi kartkami.

90’ – zmiana w drużynie gości: za Banaszewskiego wchodzi Muszyński.

89’ – za faul żółtą kartką ukarany został Pieczara (Znicz).

83’ – zmiana w Zniczu: za Olczaka wchodzi Szymura.

81’ – Limanovia nadal w natarciu. Strzał z dystansu Komorka z trudem broni Pazdan.

79’ – za faul żółta kartką ukarany został Olczak (Znicz).

78’ – za faul żółtą kartką ukarany został Januszewski (Znicz).

77’- fatalna interwencja Sotnickiego, który minął się z piłką. Zawodnicy Znicza nie zdążyli przejąć futbolówki.

74’ – ostatnia zmiana w Limanovii: za Serafina wchodzi Pająk.

71’ – zmiana w drużynie gości: za Machalskiego wchodzi Pieczara.

70' – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Garzeł główkował minimalnie niecelna.

63’ – zmiana w Limanovii: za kontuzjowanego Skibę wchodzi Komorek.

60’ – Znicz znów mógł być na prowadzeniu. Piłka po strzale Paluchowskiego otarła się o słupek i niewiele brakowało, żeby wpadła do siatki. Obrońcy Limanovii w ostatniej chwili zdołali wybić piłkę.

53' - GOL DLA LIMANOVII: Z rzutu wolnego strzelał Czajka. Piłka jednak odbiła się od Majchera, który wywalczył futbolówkę i podał do Dziadzio. Najskuteczniejszy strzelec Limanovii strzałem z kilku metrów doprowadził do wyrównania.

50’ – po rozegraniu stałego fragmentu gry piłkę przejął Serafina, ale blokowany przez obrońców gości nie zdołał oddać strzału.

47' - GOL DLA ZNICZA. druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Szybka kontra i Banaszewski pięknym strzałem z narożnika pola karnego w długi górny róg nie dał szans Sotnickiemu.

46' - dwie zmiany w Limanovii: za kontuzjowanego Kulewicza wchodzi Czajka, a za Mężyka wchodzi Sadio.

Przebieg I połowy:

45' - koniec pierwszej połowy.

41' - strzał z dystansu Mężyka, pewnie broni Pazdan.

38' - kontra Limanovii. Dziadzio podawał do wychodzącego na czystą pozycję Mezyka. Piłke przejli dobrze ustawieni obrońcy gosci

32' - tym razem świetną interwencją popisał się Sotnicki. Z trudem obronił strzł Banaszewskiego z 10 mertów.

29' - kolejna groźna kontra w wykonaniu Paluchowskiego. Najlepszy strzelec Znicza w ostatniej chwili został powstrzymany przez Majchera i Sotnickiego.

25' - ponownie swój zespół ratuje Pazdan. Po dośrodkowaniu Dziadzio z rzutu rożnego piękną główką popsał się Kulewicz. Bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

22' - szybka kontra Znicza. Paluchowski oddał mocny strzał z narożnika pola karnego. Sotnicki pewną interwencją zdołał odbić piłkę.

20' - od kilku minut Limanovia cały czas atakuje, ale goście na razie skutecznie wybijają piłki z własnego pola karnego.

16' - stuprocentowa okazja dla Limanovii. Piękna akcja Pyciaka prawą stroną, podał na 5 metr do Pietrasa, a ten oddał strzał. Swój zespół od utraty gola znakomitą interwencją uratował Pazdan.

15' - za faul żółtą kartką ukarany Pietras (Limanovia). Po chwili rzut wolny z 18 metrów dla Znicza, ale Machalski uderzył prosto w ustawionych w murze zawodników gospodarzy.

14' - dobra okazja dla gospodarzy. Piłka w polu karnym trafiła do Garzeła. Obrońca Limanovii źle przyjął futbolówkę i skończyło się na strachu dla Znicza.

9' - rzut wolny dla Znicza z prawej strony na wysokości pola karnego. Dośrodkowanie Olczaka wybijają obrońcy gospodarzy.

3' - szansa dla Limanovii. W pole karne z piłką wpadł Dziadzio. Futbolówkę przejął Serafin, starał się minąć jeszcze obrońcę rywali i gdy próbował oddać strzał z 14 metrów... odskoczyła mu piłka.

1' - rozpoczęła Limanovia.