20°   dziś 22°   jutro
Sobota, 18 maja Eryk, Feliks, Aleksander, Jan, Alicja, Edwin

Sokół Słopnice pokonał Limanovię i awansował do finału

Opublikowano 08.09.2021 19:07:00 Zaktualizowano 08.09.2021 23:58:30 jaca

Półfinał Puchar Polski na szczeblu Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Sokół Słopnice awansował do finału, gdzie zmierzy się z Płomieniem Limanowa. Dzisiaj słopniczanie pokonali u siebie Limanovię Limanowa.

SOKÓŁ SŁOPNICE - LIMANOVIA LIMANOWA 2:1 (1:0)

1:0 Pach 34 (karny), 1:1 Bertuol 72, 2:1 Matras 88.

Sokół: Leśniak - Bolsęga, K. Franczak, Mrózek, Augustyn - S. Porębski (25 P. Nowak), Matras, Pach, Jasica - Florek (78 P. Franczak), F. Nowak (90 Wiewióra).

Limanovia: Baka - Bondarenka, Skrzatek, Kaleta (46 G. Mus), Buczek (46 Uchacz) - Wojtaszek, Bouteraa (46 Kurczab), Bertuol, Kurnik (63 K. Mus) - Krzyżak Pławecki (46 Palacz).

W podstawowym składzie Limanovii szansę gry otrzymało kliku zawodników, którzy w mniejszym wymiarze czasowym pojawiali się w rozgrywkach ligowych. W 34 minucie indywidualną akcję popisał się Pach, podał do F. Nowaka, który został sfaulowany w obrębie szesnastki. Podyktowany rzut karny wykorzystał Pach. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził Bertuol, który precyzyjnie przymierzył z dystansu. W końcówce spotkania w pole karne dośrodkował Mrózek, a efektowną główką popisał się Matras. Chwilę późnej na bramkę uderzył Bertuol i piłka odbiła się od słupka.

Warto podkreślić, że w końcówce spotkania w składzie Sokoła było 9 wychowanków tego klubu.

0 2
Sokól zagrał z kontry, umiejętnie się bronił i wygrał. Limanovi brakło skuteczności. Niedługo będzie rewanż w lidze.
domyn
2021-09-09 14:20:48
0 7
Oglądałem ten mecz - wnikliwie oraz uważnie i mam kilka wniosków.

Powiedzieć, że Sokół był drużyną lepszą byłoby naprawdę dużym przekłamaniem - piłkarsko Limanovia prezentowała się lepiej i to pomimo gry najpierw na wpół rezerwowym składem, a później bez kilku podstawowych piłkarzy (o tym też wspomnę niżej).

Ale czy Sokół w tym meczu zasłużył na wygraną? Moim zdaniem jak najbardziej TAK. Bardzo ambitną postawą, uważną grą w defensywie (umówmy się, Limanovia konstruowała akcje, ale bardzo klarownych okazji i "setek" za wiele nie miała, bo obrońcy na to niepozwolili) oraz bardzo groźnymi kontrami.

Uważam, że tak grająca drużyna ze Słopnic powinna spokojnie powalczyć o utrzymanie w tym sezonie, czego ja - całym sercem Kibic Limanovii - gorąco im życzę.

I oczywiście nie mogę się doczekać rewanżu w lidzę - lubię te nasze mecze! Wkurza mnie tylko ciągła napinka kibiców z jednej i drugiej strony, jak dla mnie powinniśmy docenić, że na tym poziomie mamy dwie solidne ekipy, z którymi inne drużyny w lidze się liczą.

W kontekście Limanovii - pomimo porażki jestem bardzo optymistycznie nastrojony po tym meczu.
Drużyna wyszła od początku mocno eksperymentalnym składem (w porównaniu do wygranego 2:1 w Muszynie składu - osiem zmian), a i tak zagrała niezłe zawody. Cieszy fakt, że mamy tak szeroką i naprawdę w miarę wyrównaną kadrę.

Druga połowa znacznie lepsza (w moim odczuciu), a na boisku przebywał niemal pierwszy garnitur (choć wciąz mi brakowało zwłaszcza kreatywnego Kościółka w środku pola, walecznego Króla na obronie czy Mastarzela na bramce).

Tak grająca Limanovia (a powtórzę - nie był to mecz wybitny) pozwala wierzyć, że w tym sezonie chłopaki powalczą spokojnie o utrzymanie, może (kto wie) o coś więcej ? :)

Pozdrawiam wszystkich NORMALNYCH kibiców obu drużyn :)