11°   dziś 12°   jutro
Sobota, 05 października Igor, Flawia, Placyd, Apolinary, Rajmund, Justyna

Wielkie emocje w meczu na szczycie. Limanovia wygrywa!!!

Opublikowano 28.04.2012 16:53:41 Zaktualizowano 04.09.2018 14:19:22

Wojciech Dziadzio i Arkadiusz Garzeł jeszcze w rundzie jesiennej grali w Szreniawie. Dzisiaj w Nowym Wiśniczu strzelali gole dla Limanovii! Mecz na szczycie dostarczył sporo emocji. Dwie czerwone kartki, nie wykorzystany rzut karny przez Fałowskiego. A na zakończenie... dobre wieści z Tarnowa.

SZRENIAWA NOWY WIŚNICZ – LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA 2 - 3 (1-1)

1-0 Cygnarowicz 12, 1-1 Dziadzio 35, 2-1 Batko 46, 2-2 Garzeł 68, 2-3 Mężyk 77

Sędziował: Michał Fudala (Brzesko). Żółte kartki: Czajka, Batko – Dziadzio, Słaby, Mężyk. Czerwona kartka: Czajka (Szreniawa) w 75 minucie (za drugą żółtą) – Mężyk w 90 minucie (za drugą żółtą). Widzów: 150.

SZRENIAWA: Brzeziański – Czajka, Pasionek, Sane, Tarasek – Skórski (46 Witek), Pietras, Kopyść (9 Cygnarowicz, 81 Kokoszka), Batko – Stokłosa (65 Tabak), Kozieł.

LIMANOVIA: Pyskaty - Słaby, Kulewicz, Garzeł, Podstolak – Skiba (66 Kiwacki), Orzechowski (50 Prokop), Basta, Dziadzio – Pietrzak (82 Ślazyk), Fałowski (50 Mężyk).

Przebieg pierwszej połowy:

4 minuta – pierwszą groźną akcję wypracowała Limanovia. Basta przejął piłkę w polu karnym i uderzył w światło bramki, futbolówka odbiła się od bramkarza gospodarzy i poszybowała obok słupka.

12 minuta – GOL DLA SZRENIAWY. Cygnarowicz, który na boisku pojawił się trzy minuty wcześniej, oddał strzał z narożnika pola karnego i piłka ugrzęzła w siatce.

19 minuta – Limanovia starała się szybko doprowadzić do wyrównania. Skiba oddał minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego.

24 minuta – RZUT KARNY DLA LIMANOVII. Dziadzio został sfaulowany w polu karnym przez Skórskiego. Podyktowaną jedenastkę wykonywał Fałowski. Niestety bramkarz Brzeziański zdołał lekką trącić piłkę, a ta odbiła się od poprzeczki.

28 minuta – gospodarze mieli szansę na podwyższenie rezultatu. Czajka w dogodnej sytuacji uderzył niecelnie.

34 minuta – w odpowiedzi groźnie z 14 metrów strzelał Pietrzak.

35 minuta – GOL DLA LIMANOVII!!! Słaby dośrodkował w pole karne, a Dziadzio (jeszcze w rundzie jesiennej był zawodnikiem Szreniawy) sprytnym strzałem skierował piłkę pod poprzeczkę.

39 minuta – ponownie z dobrej strony pokazał się Pietrzak, ale z 12 metrów uderzył minimalnie niecelnie.

Przebieg II połowy:

46 minuta – GOL DLA SZRENIAWY. Fatalnie rozpoczyna się druga połowa. Batko uderzył z dystansu, piłka odbiła się od któregoś z zawodników i zupełnie zmyliła Pyskatego.

50 minuta – dogodnej sytuacji nie wykorzystał Dziadzio.

68 minuta – GOL DLA LIMANOVII. Po dośrodkowaniu Prokopa z rzutu wolnego celną główką popisał się Garzeł.

70 minuta – po strzale Prokopa piłka odbiła się od słupka.

75 minuta – CZERWONA KARTKA DLA ZAWODNIKA SZRENIAWY. Czajka otrzymał drugą żółtą kartkę i gospodarze grali w osłabieniu.

77 minuta – LIMANOVIA NA PROWADZENIU! Kiwacki podał do Mężyka, a ten z 12 metrów posłał piłkę tuż przy słupku.

86 minuta – groźna akcja Mężyka. Po strzale napastnika gości, futbolówkę zmierzającą do bramki wybili obrońcy gospodarzy.

90 minuta – CZERWONA KARTKA DLA MĘŻYKA. Bardzo nerwowo na boisku. Mężyk mijał już bramkarza gospodarzy i w starciu z Brzeziańskim upadł na murawę. Zamiast rzutu karnego, druga żółta kartka dla Mężyka.

Po serii sześciu wyjazdowych meczów bez zwycięstwa Limanovia wreszcie zdobyła komplet punktów na boisku rywali.

Dalin Myślenice - Beskid Andrychów 3-0