Jeden dworzec - zobacz umowy
Limanowa. W odpowiedzi na informacje 'Oświadczenie trzech przewoźników' miasto Limanowa opublikowało tekst umowy dzierżawy pomiędzy Miastem Limanowa, a Spółką Pasyk&Gawron oraz umowę pomiędzy Miastem Limanowa, a przewoźnikami.
- W tej sprawie Miasto przeprowadziło rozmowy ze Spółką PKS Pasyk&Gawron i wydzierżawiło plac na obecnym dworcu autobusowym. Wszyscy podróżni będą mieli prawo w pełni skorzystać z urządzeń dworcowych. Ponadto zapowiadane będą odjazdy, a podróżni nie będą stać na deszczu i w błocie w obawie, że nie zauważą odjazdu swojego busa. Spółka zapowiedziała też poważną modernizację dworca, która znacznie podniesie obecny standard i rozbuduje ofertę usługowo-gastronomiczną - odpowiada na tekst "Oświadczenie trzech przewoźników" miasto. Poprzednie władze też podejmowały próby utworzenia jednego dworca, jednak wtedy próby te rozbiły się o protesty części przewoźników. Dzisiaj część przewoźników też protestuje i szuka innych rozwiązań. Nie zmieni to determinacji Miasta dążącego do znormalizowana sytuacji. Utworzenie jednego dworca komunikacji zbiorowej nie jest złośliwym wymysłem, tylko powrotem do krajowych i europejskich standardów.W mieście wielkości Limanowej powinien być jeden dworzec, na który wjeżdżają autobusy i busy wszystkich linii. Powinien też być jeden zsynchronizowany rozkład jazdy, którego przewoźnicy będą przestrzegać. Mamy spokojną pewność, że podjęte dzisiaj prace organizacyjno-logistyczne przyniosą wcześniej czy później, pozytywne skutki, ponieważ są zgodne z logiką, interesem społecznym oraz obowiązującym prawem.
Zobacz treści umów:
Umowa dzierżawy pomiędzy Miastem Limanowa, a Spółką Pasyk&Gawron
Umowa pomiędzy Miastem Limanowa, a przewoźnikami
Może Cię zaciekawić
Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
„Zapytani o trzech najważniejszych reżyserów w historii Hollywood historycy filmu amerykańskiego wymieniają: John Ford, William Wyler i Billy W...
Czytaj więcejRekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
Jak poinformowało PAP biuro prasowe Głównego Inspektoratu Weterynarii (GIW), w 2026 roku w 143 ogniskach grypy ptaków (HPAI) znajdowało się 9,7 ...
Czytaj więcejPolicja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
Dotychczasowe działania śledczych nie pozwoliły na ustalenie jej tożsamości. RYSOPIS:Wiek: z wyglądu 30–40 latWzrost: 163 cmSylwetka: śr...
Czytaj więcejIMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
Tropikalne dni, duszne noce Ostrzeżenie ma wysoki, 80-procentowy stopień prawdopodobieństwa i wejdzie w życie w sobotę. Co istotne, pr...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
W piątek (19 czerwca) posłowie przegłosowali nowelizację Prawa wodnego. Zamiast drakońskich kar, rządzący proponują rolnikom i właścicielom ...
Czytaj więcejIMGW: lato będzie cieplejsze niż zwykle, z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi
Zgodnie z najnowszymi prognozami sezonowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, latem temperatury mają utrzymywać się powyżej średniej wi...
Czytaj więcejNie żyje mężczyzna poturbowany przez byka
Dzisiaj (15 czerwca) po godzinie 7:00 służby zostały powiadomione o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na terenie miejscowości Słopnice.&n...
Czytaj więcejSejm uchwalił ustawę wprowadzającą bon senioralny
Za uchwaleniem ustawy głosowało 415 posłów, jeden był przeciw, a 20 wstrzymało się od głosu. Przygotowana przez rząd ustawa realizuje jeden ...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (34)
I za 10 lat będziemy się zastanawiać jak mając dobre intencje i będąc niegłupim gościem udało się Biedzie tyle spraw spieprzyć.
Przecież wcześniej wiedziano, że umowa ma być do 40 lat i wszystko było załatwiane pod stołem.
Umowa dzierżawy jest na 20 lat i złotówka (1 pln). Gdzie są te podstępne zapisy w umowach?.
Padły wszystkie argumenty. Pozostało znaleźć winnego:) Najlepiej żeby to był Pan Burmistrz.
URZĄD MIASTA NIE MIAŁ PRAWA WTRĄCAĆ SIĘ W ORGANIZACJĘ KOMUNIKACJI, NIE JEST TO TRANSPORT PUBLICZNY!, NIE MA ANI JEDNEJ LINII PUBLICZNEJ! KONCESJA NA TRANSPORT PRYWATNY NIE JEST W KOMPETENCJI BURMISTRZA!
Czy Burmistrz zamierza zostać Marszałkiem Województwa?
Z tego co mi wiadomo koncesję na transport prywatny między innymi przydziela Marszałek Województwa. Czy Burmistrz swoimi decyzjami „bezprawnymi” chce zostać Marszałkiem?
Kalendarium zdarzeń
Dlaczego od początku czyli od 15 stycznia nie zainicjowano rozmów z Busiarzami? Zaproszono ich na końcu jak już o wszystkim zdecydowano. To się nazywa Wysoki Poziom Zarzadzania?
W Kalendarium powinno się znaleźć jeszcze jedno zdarzenie. Busiarze złożyli odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. (nie ma nic na ten temat w artykule, a szkoda)
Piszesz bzdury.
Czy Ty byłeś doradzającym przewoźnikom?. Napisz jeszcze, że Rada Miasta nie miała prawa podejmować uchwały bo Miasto nie jest Gminą:)
Czy ktokolwiek się stosuje do przepisu , że bus,autobus komunikacji regularnej nie ma prawa zatrzymać się na przystanku na którym nie ma umieszczonego rozkładu jazdy danego przewoźnika. Prawo przewozowe mamy dobre ale z przestrzeganiem i samowolką - dyktaturą przewoźników nikt nie walczy. Są już przepisy o publicznym organizatorze transportu zbiorowego , mają być przetargi na linie komunikacyjne itp ale to dopiero przyszłość.
Pozdrawiam zapraszając do lektury i życzę przyjemnej podróży.
wielu chciało by ci obić twarz:(
Widać jak na dłoni, że przewoźnicy nie rozumieją iż dzierżawcą dworca jest Miasto.
Może warto przeczytać dokładnie umowę dzierżawy, a nie brnąć w dalszym ciągu w zaparte w to, że Miasto jest ich wrogiem.
A może tak nie jest?
@Janek64 nie jestem z urzędu miasta już to wielokrotnie pisałem,co jakiś czas znajdzie się ktoś mądry i przypisuje mnie do urzędu. Nie jestem, nie byłem i nie zamierzam być urzędnikiem żadnego urzędu.
A tak na marginesie to pamietasz to co miales pamietac ha ha .
Ja przeczytałem wszystko po parę razy i powiem Ci tak tu nie chodzi o to, że ma być jeden dworzec, tylko o to dlaczego ten dworzec jest własnością tych właścicieli i wiesz co Ci powiem gdyby dworzec był własnością Pana Pociechy też by było źle powiem inaczej gdyby dworzec był własnością kogokolwiek prócz Was też by było źle gdyby był Miasta może byście się dogadali ale tylko na Waszych warunkach.
Nie jest ważne że umowa jest na 20 lat podobno przeszkadzało Tobie że będzie do 40 lat,
są zapewnione jak najniższe koszty, nie jest ważne że pasażerowie będą mogli czekać w budynku, że nie będą się zastanawiać z którego miejsca Bus do danej miejscowości odjeżdża ważne jest to, że patrzeć na siebie wzajemnie nie możecie.
A o tym byście mieli dostosować się do poleceń umowy i odjeżdżać z tego samego miejsca to moim zdaniem Urząd Miasta może tylko pomarzyć.
I proszę tylko nie pisz o kolejnych terminach. Nawet dwa lata by nie starczyło co ja piszę żaden termin nie byłby dobry bo Wy do Pasyka i Gawrona nie będziecie wjeżdżać. I nie ważne, że Miasto jest dzierżawcom. NIE bo NIE i basta.
Wasza platoniczna wzajemna miłość jest znana.
tak przy okazji, kiedy podrożały bilety do Krakowa? Wydawało mi się, że niedawno kosztowały jeszcze 12 zł?
Dobrej nocy i zastanowienia życzę.