22°   dziś 19°   jutro
Niedziela, 19 maja Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Kotwica rozbiła Limanovię

Opublikowano 31.08.2014 16:46:50 Zaktualizowano 04.09.2018 14:11:38 jaca

II LIGA: Kotwica Kołobrzeg prowadzona przez Wiesława Bańkosza (były trener Limanovii) wygrała dzisiaj w Limanowej 5-1! Limanovia przed własną publicznością w II lidze jeszcze nie doznała takiej klęski. Kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego nie zmienia faktu bardzo słabej postawy gospodarzy.

Limanovia zmarnowała wileką szansę, bo na początku miała znacząca przewagę. W drugiej połowie to Kotwica dominowała na boisku. Trzeci gol dla gości to błąd sędziego, który niesłusznie przyznał drużynie gości rzut karny.

LIMANOVIA SZUBRYT LIMANOWA – KOTWICA KOŁOBRZEG 1 : 5 (1 : 2)

1:0 Mysiak 3, 1:1 Rydzak 36, 1:2 Mularczyk 37, 1:3 Poznański 51' (karny), 1:4 Soczyński 57,1:5 Skórecki 77

Sędzia główny: Marcin Bielawski (Śląski ZPN). Żółte kartki: Mysiak, Chmiest, Kulewicz - Soczyński.

LIMANOVIA: Sotnicki - Gryźlak, Kulewicz, Mysiak, Niechciał (71 Komorek) - Piwowarczyk (79 Majcher), Pietras, Zawadzki (58 Skiba), Wilk, Serafin (54 Waksmundzki) - Chmiest.

KOTWICA: Mika - Soczyński, Poznański, Kokosiński, Pietras - Rydzak, Mularczyk, Skórecki (83 Bułka), Ropiejko (82 Biegański), Bejuk (83 Swiechowski) - Pikuła (88 Rak).

Przebieg drugiej połowy:

koniec spotkania

90(+2)' - piękne uderzenie Biegańskiego z dystansu i efektowna interwencja Sotnickiego.

90' - sędzia doliczył trzy minuty.

88' - zmiana w Kotwicy, za Pikułę wchodzi Rak.

87' - nieznacznie niecelny strzał na bramkę Limanovii z 20 metrów oddał Rydzak.

85' - akcja Komorka zatrzymana na 16 metrze przez obrońców gości.

84' - trzecia zmiana w Kotwicy, za Bejuka wchodzi Świechowski.

83' - druga zmiana w Kotwicy, za Skóreckiego wchodzi Bułka.

82' - zmiana w Kotwicy, za Ropiejko wchodzi Biegański.

79' - zmiana w Limanovii, Majcher wchodzi za Piwowarczyka.

78' - świetna interwencja Sotnickiego ratuje Limanovię przed utratą szóstej bramki. Strzelał Bejuk z bliskiej odległości.

77' - GOL DLA KOTWICY. Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Pieras i Skórecki z bliskiej odległości celną główką wpakował piłkę do siatki.

75' - groźne dośrodkowanie Wilka w pole karne, ale obrońcy wybili poza linię końcową.

72' - żółta kartka dla Soczyńskiego (Kotwica) po faulu na Komorku.

71' - zmiana w Limanovii, za Niechciała wchodzi Komorek.

70 ' - gospodarze nie mają pomysłu na akcje ofensywne, optyczną przewagę posiada Kotwica.

68' - szansa dla gości, ale strzał Skóreckiego z 16 metrów poszybował w środek bramki i Sotnicki złapał piłkę.

67' - żółta kartka dla Kulewicza (Limanovia), który zdaniem sędziego sfaulował Ropiejko.

66' - zamieszanie w polu karnym gości po dośrodkowaniu Skiby z rzutu rożnego, obrońcy wybijają jednak piłkę.

63' - żółta kartka dla Chmiesta (Limanovia), który w środku pola sfaulował Skóreckiego.

60' - bliski zdobycia gola Piwowarczyk. Jego strzał z ostrego kąta poszybował minimalnie nad bramką.

59' - bardzo niecelny strzał Niechciała z rzutu wolnego.

58' - zmiana w Limanovii, za Zawadzkiego wchodzi Skiba.

57' - GOL DLA KOTWICY. 24 metry od bramki Limanovii faulowany Ropiejko. Z rzutu wolnego uderzył Soczyński, piłka odbiła się jeszcze od muru i wpadła do siatki.

54' - zmiana w Limanovii, za Serafina wchodzi Waksmundzki,

53' - Limanovia ruszyła do ataków, w zamieszaniu podbramkowym skuteczną interwencją popisał się Mika.

51' - GOL DLA KOTWICY. Jedenastkę pewnie wykorzystał Poznański.

50' - rzut karny dla Kotwicy!!!. Po dośrodkowaniu Skóreckiego piłka trafiła w rękę Mysiaka. Bardzo kontrowersyjna sytuacja, bo Mysiak trzymał ręce przy ciele.

48' - ładan akcja Piwowarczyka. Minął jednego z rywali i oddał strzał z 18 metrów z ostrego kąta. Uderzenie było nieznacznie niecelne.

46' - drugą połowę rozpoczęli gospodarze.

W wyjściowej jedenastce Limanovii po raz pierwszy w tym sezonie pojawił się Dariusz Zawadzki. W drugiej linii zastąpił Artura Skibę.

Przebieg pierwszej połowy:

Trudno zrozumieć to, co się stało z Limanovią w pierwszej połowie. Po szybkim prowadzeniu posiadała przygniatającą przewagę. Wydawało się, że kontroluje sytuację na boisku. Miała znakomite okazje na podwyższenie rezultatu. Od 25 minuty gospodarze oddali niespodziewanie inicjatywę gry Kotwicy. Przewaga gości wzrastała z każdą minutą. W ciągu kilkudziesięciu sekund Limanovia straciła dwa gole.

45(+1)' - Koniec pierwszej połowy.

45' - sędzia doliczył 1 minutę.

43' - od paru minut gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

38' - odpowiedź Limanovii mogła być błyskawiczna. Strzał Chmiesta z 16 metrów poszybował tuż nad poprzeczką.

37' - GOL DLA KOTWICY: fatalny błąd Mysiaka, z prezentu skorzystał Mularczyk, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

36' - GOL DLA KOTWICY!!! Szybką akcję prawą stroną boiska przeprowadził Skórecki z Ropiejko. Piłka trafiła do Rydzaka, a ten oddał celny strzał z 12 metrów. Piłka skozłowała i wpadła w okienko bramki gospodarzy.

34' - po rozegraniu rzutu rożnego przez gości niecelny strzał głową oddał Ropiejko.

32' - żółta kartka dla Mysiaka (Limanovia) po tym jak sfaulował Ropiejko.

31' - reprymenda trenera podziałała błyskawicznie. Strzał Serafina sprzed pola karnego nieznacznie minął słupek bramki Kotwicy.

30' - utrzymuje się optyczna przewaga gości, bardzo zdenerwowany trener Limanovii, Robert Kasperczyk głośno krzyczy na swoich zawodników.

28' - piłkę przewrotką starał się uderzyć Skórecki, ale zrobił to niedokładnie.

26' - strzał Poznańskiego pewnie broni Sotnicki. Goście coraz śmielej atakują.

24' - mocny strzał z dystansu Bejuka i Kulewicz trafiony piłką w głowę. Stoper Limanovii upadł na murawę, ale po chwili wrócił do gry.

23' - po okresie przygniatającej przewagi Limanovii mecz się wyrównał.

20' - po rozegraniu rzutu rożnego strzał z ostrego kąta na bramkę gospodarzy oddał Rydzak. Sotnicki bez problemów złapał piłkę.

19' - prosta strata Piwowarczyka i gości przeprowadzili groźną akcję. W polu karnym Limanovii skiksował Bejuk i skończył się na strachu.

17' - piłkę w środku pola wywalczył Chmiest, podał do Mateusza Wilka, a jego strzał z dystansu poszybował parę metrów od bramki.

15' - dynamiczna akcja Piwowarczyka prawą stroną boiska. Obrońcy Kotwicy wybijają poza boisko. Po dośrodkowaniu Niechciała z rzutu rożnego znowu było groźnie w polu karnym gości. Strzał Mysiaka został jednak zablokowany.

12' - po podaniu Zawadzkiego na czystą pozycję wychodził Serafin, w ostatniej chwili obrońca gości wślizgiem wybił mu piłkę.

10' - po podaniu Niechciała z bliska główkował Zawadzki. Naciskany przez obrońców gości oddał zbyt lekki strzał i bramkarz Kotwicy bez problemów złapał piłkę.

8' - gra toczy się niemal wyłącznie na połowie Kotwicy. Duża przewaga Limanovii.

7' - Niechciał zagrał w pole karne i Zawadzki uderzał z bliskiej odległości. Jego strzał został zablokowany i po chwilowym zamieszaniu pod bramką gości obrońcy wybili piłkę.

6' - kolejna okazja dla gospodarzy. Długie podanie Kulewicza, ale w niezłej sytuacji Mysiak źle przyjął piłkę.

3' - GOL DLA LIMANOVII!!! Z rzutu rożnego dośrodkował Niechciał, piłkę odegrał Zawadzki, a Mysiak z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

2' - pierwsza okazja dla Limanovii. Serafin wpadł w pole karne, ale jego podanie zostało wybite na rzut rożny.

Mecz rozpoczął się o godzinie 17:04