Niespodzianka w Limanowej. Raków pokonany.
Kolejny sukces limanowskiej piłki nożnej. Pucharowa przygoda trwa nadal.
Limanovia Szubryt Limanowa – Raków Częstochowa 2-0 (0-0)
1-0 Gadzina 48, 2-0 Prokop 85
Zobacz również:
Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Basta, Wańczyk – Kmieć, Kowalczyk dwie, Świerk, Szramowiat, Górecki. Czerwona kartka: Kowalczyk 57. Widzów 500.
Limanovia: Pyskaty – Kulewicz, Banaszkiewicz, Prokop, Kępa – Wańczyk, Chlipała (75 Waksmundzki), Ślazyk, Basta (80 Skiba) – Kiwacki (77 Miśkowiec), Gadzina.
Raków: Szramowiat – P. Kowalczyk, Pluta, Łysek, Nocuń – Ogłaza (62 Świerk), Kmieć, Kyzioł (62 Ł. Kowalczyk), Rokosa – Gajos, Górecki.
Relacja prowadzona on-line:
W pierwszym kwadransie lekką przewagę posiadała drużyna gospodarzy.
W 17 min groźny strzał oddał Kępa i piłka po nogach obrońców gości wyszła na rzut rożny. Chwilę później szansę mieli goście, ale w dogodnej sytuacji Kmieć nie opanował piłki.
35 min - akcje gości stają się coraz groźniejsze. Defensywa gospodarzy gra bardzo pewnie i Krzysztof Pyskaty nie ma zbyt wiele pracy.
37 min – Limanovia bliska strzelenie gola. Okazję na bramkę miał Artur Prokop.
44 min – bardzo groźne uderzenie zawodnika Rakowa z dystansu i Krzysztof Pyskaty z trudem odbił ten strzał.
45 min – koniec pierwszej połowy.
Rozpoczyna się II połowa:
48 min - GOL DLA LIMANOVII. Strzał Gadziny. 1-0 dla Limanovii!!!
57 min - Raków będzie grał w "dziesiątkę". Czerwona kartka dla Kowalczyka.
62 min - gra się bardzo zaostrzyła. Na boisku niewiele sytuacji podbramkowych.
68 min - mimo gry w liczebnym osłabieniu Raków nie rezygnuje z walki o awans. Akcje gości groźne, ale defensywa Limanovii nadal spisuje się pewnie. Gospodarze starają się grać z kontry.
70 min - wielka szansa na gola dla Limanovii. Ogromne zamieszanie w polu karnym Rakowa. Idealne okazje marnowali kolejno: Ślazyk, Chlipała i Basta.
74 min - kolejna znakomita okazja Chlipały. Bramkarz gości wygrywa jednak pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy.
W 78 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Świerka w dogodnej sytuacji wysoko nad poprzeczką główkuje Pluta.
81 min doskonała okazja dla gości. Kmieć zbyt długo zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Limanovia może mówić o sporym szczęściu.
85 min – strzał Prokopa z około 60 metrów i gol!!! Bramkarz gości przelobowany.
90 min - koniec meczu; Limanovia w kolejnej rundzie Pucharu Polski.
Może Cię zaciekawić
W piątek katolików nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
Zgodnie z obowiązującymi przepisami wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów w Kościele katolickim należy zachowywać we ws...
Czytaj więcejUruchomiono odcinkowy pomiar prędkości na DK28
Oficjalne komunikaty brzmią dumnie, ale dla zmotoryzowanych mieszkańców naszego regionu oznaczają jedno: zero tolerancji dla pośpiechu. Nowy syst...
Czytaj więcejZasłabł na szlaku. GOPR ostrzega: wędrówka „na kacu” i z chorym sercem to igranie ze śmiercią
Wypadki w górach i na lokalnych szlakach często są wynikiem nagłego załamania pogody lub nieszczęśliwego potknięcia. W tym przypadku zawinił ...
Czytaj więcejEuropejska branża motoryzacyjna po raz trzeci w kryzysie półprzewodnikowym
- Europejska branża samochodowa przechodzi już trzeci poważny wstrząs związany z półprzewodnikami. Pierwszy rozpoczął się 5 lat temu podczas...
Czytaj więcejSport
Słońce, emocje i triumf Mariusza Doktora
Po ostatnich zmaganiach w niemal zimowej aurze, niedzielny turniej był prawdziwą nagrodą dla lokalnych graczy. 10 zawodników stanęło do walki o ...
Czytaj więcejMichał Probierz zrezygnował z funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski
"Doszedłem do wniosku, że w obecnej sytuacji najlepszą decyzją dla dobra drużyny narodowej będzie moja rezygnacja ze stanowiska selekcjonera" - ...
Czytaj więcejSukces Limanowskiej Grupy Rowerowej na L’Étape Poland by Tour de France 2025
Mateusz Dyrek na podium – drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Największy sukces podczas tegorocznej edycji odniósł Mateusz Dyrek, któ...
Czytaj więcejKlaudia Zwolińska z brązowym medalem Mistrzostw Świata!
Pochodząca z Kłodnego (gmina Limanowa) Klaudia Zwolińska zdobyła przed chwilą brązowy w Mistrzostwach Świata w kajakarstwie górskim (K1) ...
Czytaj więcejPozostałe
Cały ruch tranzytowy z Zakopianki zostanie skierowany przez Mszanę Dolną i DK28
Decyzja drogowców o tymczasowym zamknięciu dwukilometrowego tunelu S7 wymusiła wyznaczenie objazdów. Objazd poprowadzono bezpośrednio przez DW968...
Czytaj więcej4 czerwca 1989 roku wybraliśmy nową Polskę, to była czerwona kartka dla komunistów
Wybory przeprowadzone 4 czerwca 1989 r. były rezultatem porozumienia zawartego pomiędzy władzą a przedstawicielami solidarnościowej opozycji i Ko...
Czytaj więcejKatastrofa śmigłowca. Odnaleziono wrak maszyny i ciało pilota
Dziś (4 czerwca) w godzinach porannych po kilku godzinach poszukiwań służby zlokalizowały miejsce katastrofy śmigłowca w Beskidzie Wyspowym. Wr...
Czytaj więcejObowiązek używania kasków przez młodych rowerzystów i kierujących e-hulajnogami
W środę weszła w życie część nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Zgodnie z nowymi przepisami rowerzyści i kierujący hulajnogą elektryczną l...
Czytaj więcej- Filmowy mistrz z Suchej Beskidzkiej – 120 lat temu urodził się Billy Wilder
- Rekordowa skala zakażeń w fermach drobiu
- Policja prosi o pomoc w identyfikacji kobiety
- IMGW wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia
- Masz „dziką” studnię? Sejm daruje gigantyczne kary. Sprawdź, jak uniknąć nawet miliona złotych grzywny
Komentarze (14)
pozdrawiam!!
Artur Prokop trafił bramkę niesamowitą a tak wszyscy go krytykowali i mówili po co nam taki dziadek a pokaz że jest potrzebny dla drużyny. Brawo należy się też dla Rafała Gadziny który trafił bramkę przepiękną.
Brawo dla całej drużyny!!!
POWODZENIA LIMANOVIA!!!!
zatkał wam zakompleksionym dzieciaczkom niewyparzone
Ja myśle że ten 'Dziadek' pokaże jeszcze więcej-Brawo za transfer...
Fajne laski zbierały kase do puszki dajcie więcej puszek bo jedna to za mało moim zdaniem,a kibiców którzy obrażali dziewczyny na trybunach podczas zbierania kasy-usunąć bo co dziewczyny są winne że na te całe oprawy trzeba troche kasy,a ze sponsorami pewnie trudno !!!