Opublikowano 20.07.2011 17:20:59 Zaktualizowano 04.09.2018 14:22:15

Kolejny sukces limanowskiej piłki nożnej. Pucharowa przygoda trwa nadal.

Limanovia Szubryt Limanowa – Raków Częstochowa 2-0 (0-0)

1-0 Gadzina 48, 2-0 Prokop 85

Sędziował: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg). Żółte kartki: Basta, Wańczyk – Kmieć, Kowalczyk dwie, Świerk, Szramowiat, Górecki. Czerwona kartka: Kowalczyk 57. Widzów 500.

Limanovia: Pyskaty – Kulewicz, Banaszkiewicz, Prokop, Kępa – Wańczyk, Chlipała (75 Waksmundzki), Ślazyk, Basta (80 Skiba) – Kiwacki (77 Miśkowiec), Gadzina.

Raków: Szramowiat – P. Kowalczyk, Pluta, Łysek, Nocuń – Ogłaza (62 Świerk), Kmieć, Kyzioł (62 Ł. Kowalczyk), Rokosa – Gajos, Górecki.

Relacja prowadzona on-line:

W pierwszym kwadransie lekką przewagę posiadała drużyna gospodarzy.

W 17 min groźny strzał oddał Kępa i piłka po nogach obrońców gości wyszła na rzut rożny. Chwilę później szansę mieli goście, ale w dogodnej sytuacji Kmieć nie opanował piłki.

35 min - akcje gości stają się coraz groźniejsze. Defensywa gospodarzy gra bardzo pewnie i Krzysztof Pyskaty nie ma zbyt wiele pracy.

37 min – Limanovia bliska strzelenie gola. Okazję na bramkę miał Artur Prokop.

44 min – bardzo groźne uderzenie zawodnika Rakowa z dystansu i Krzysztof Pyskaty z trudem odbił ten strzał.

45 min – koniec pierwszej połowy.

Rozpoczyna się II połowa:

48 min - GOL DLA LIMANOVII. Strzał Gadziny. 1-0 dla Limanovii!!!

57 min - Raków będzie grał w "dziesiątkę". Czerwona kartka dla Kowalczyka.

62 min - gra się bardzo zaostrzyła. Na boisku niewiele sytuacji podbramkowych.

68 min - mimo gry w liczebnym osłabieniu Raków nie rezygnuje z walki o awans. Akcje gości groźne, ale defensywa Limanovii nadal spisuje się pewnie. Gospodarze starają się grać z kontry.

70 min - wielka szansa na gola dla Limanovii. Ogromne zamieszanie w polu karnym Rakowa. Idealne okazje marnowali kolejno: Ślazyk, Chlipała i Basta.

74 min - kolejna znakomita okazja Chlipały. Bramkarz gości wygrywa jednak pojedynek sam na sam z napastnikiem gospodarzy.

W 78 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Świerka w dogodnej sytuacji wysoko nad poprzeczką główkuje Pluta.

81 min doskonała okazja dla gości. Kmieć zbyt długo zwlekał ze strzałem i w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Limanovia może mówić o sporym szczęściu.

85 min – strzał Prokopa z około 60 metrów i gol!!! Bramkarz gości przelobowany.

90 min - koniec meczu; Limanovia w kolejnej rundzie Pucharu Polski.