Sobota, 28 września Luba, Wacław, Wacława, Marek, Tymon

Rozbudzone nadzieje. Znakomity początek

Opublikowano 05.10.2010 11:02:53

„Biała Gwiazda” bez szans. Teraz czas na kolejnych rywali i zwycięstwa.

W II lidze koszykarzy świetny start zanotowała drużyna Limblachu Limanowa. Po dwóch kolejkach limanowianie mają na swoim koncie komplet punktów. Trener Robert Kalita jest bardzo zadowolony z postawy swojego zespołu, ale przestrzega przed zbyt rozbudzonymi nadziejami. Celem zespołu jest miejsce w środkowej części tabeli. Jeśli jednak zawodnicy nadal będą utrzymywać tak wysoką formę to trzeba będzie podnieść poprzeczkę.

Opinia trenera Roberta Kality po zwycięskim spotkaniu z Wisłą Kraków:

„Widzowie przybyli na mecz, inaugurujący nowy sezon w Limanowej, mogli przekonać się, że prawdziwe jest powiedzenie: „gra się tak, jak przeciwnik pozwala”. W pierwszej kolejce koszykarze Wisły zdecydowanie pokonali AZS Radom, tracąc zaledwie 43 punkty. Jednak w Limanowej koszykarze Limblachu nie pozwolili wiślakom na skuteczną grę.

Gospodarze od początku meczu zagrali bardzo skoncentrowani, z dużym zaangażowaniem w obronie. W efekcie w 6 minucie, po trzypunktowym rzucie Jakuba Dudka, prowadzili 13:3. Koszykarze z Limanowej nie zwalniali tempa gry. W 15 minucie, po 6 punktach zdobytych z rzędu przez Sebastiana Salomona, na tablicy widniał wynik 29:14. Przewaga wypracowana w tym fragmencie pozwoliła na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Zawodnicy Wisły mieli problemy z wypracowaniem sobie pozycji rzutowych. Byli zmuszeni do oddawania rzutów pod presją graczy Limblachu. Najlepszy strzelec, Jakub Dwernicki trafił zaledwie 3 rzuty z 15 wykonanych. Wiślacy ambitnie walczyli do końca. W czwartej kwarcie dzięki skutecznym akcjom Grzegorza Radwana i Konrada Pilcha zdołali zmniejszyć różnicę do 7 punktów. Krakowianie próbowali przerywać akcje faulami. Skutecznie wykonywane rzuty wolne przez koszykarzy z Limanowej sprawiły, że Limblach ostatecznie zwyciężył 78:63. O sukcesie w dużej mierze zadecydowała wygrana walka na tablicach”.

W najbliższą niedzielę zawodnicy Limblachu rozegrają wyjazdowy mecz w Jarosławiu ze Zniczem. Najbliższy rywal ma na koncie dwa zwycięstwa.